9. Kadıköy Kitap Günleri tüm hızıyla devam ediyor!..

Şehrin dışına taşınan Kitap Fuarı’na küsenler için dev hizmet: Kadıköy Kitap Günleri başladı. Geçtiğimiz yıl Haydarpaşa’da yapılan Kadıköy Kitap Günleri halkın yüksek ilgi ve katılımı sayesinde bu yıl da yapılıyor. 200’e yakın yayınevinin katılacağı etkinlik 11 Haziran tarihlerine kadar devam edecek. Haydarpaşa Garı’nda ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Kadıköy Belediyesi Kitap Günleri’ni ziyaret etmek isteyen okurlar için ücretsiz ring seferleri de düzenleyecek. Kitap Günleri boyunca her gün düzenlenecek seferlerin saatleri ve hareket noktaları şöyle:

11.00, 13.30, 16.30 ve 19.30’da Bostancı Vapur İskelesi önünden;
10.30, 14.00, 17.00, 20.00’da Bostancı Minibüs Yolu Lunapark önünden;
11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30’da Kadıköy Haldun Taner önünden.

Kitap Günleri’nin onur konuğu Füruzan

Çağdaş Türk edebiyatının önemli isimlerinden Füruzan, bu yılki Kitap Günleri’nin Onur Konuğu olacak. “Parasız Yatılı” ile Türkiye edebiyatına büyük katkı sağlamış olan Füruzan, açılış günü imza standında okurlarıyla buluşacak.

Onur ödülü Cumhuriyet Kitap Eki’nin cezaevindeki yayın yönetmeni Turhan Günay’a
30 yıla yakın Cumhuriyet gazetesinde çalışan, 25 yıldır Kitap Eki’nin Yayın Yönetmenliği’ni sürdüren Turhan Günay, Kadıköy Belediyesi 9. Kitap Günleri’nin “Yayıncılık Onur Ödülü”ne değer görüldü. 9 Cumhuriyet yazarıyla birlikte yaklaşık 7 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Turhan Günay’a ödülü açılış günü gıyabında teslim edilecek.

Çizgi Roman Ödülü ise Karaoğlan’ın yaratıcısı Suat Yalaz’a takdim edilecek.


İmza günü ve söyleşiler
Kitap Günleri’nde bu yıl 180 Yayın evi, 16 STK, 28 bireysel yazar yer alacak. 835 sanatçı ve yazarın imza günü yapacağı etkinlikte 86 söyleşi yapılacak. Aralarında İrfan Değirmenci, Murathan Mungan, Ahmet Ümit, Haydar Ergülen, Enis Batur, Yekta Kopan, Ercan Kesal, Hüsnü Mahalli, İbrahim Kaboğlu, Fatih Portakal, İhsan Eliaçık, İoanna Kuçuradi, Sevin Okyay, Özgür Mumcu, Ataol Behramoğlu, Mert Fırat, Sunay Akın gibi pek çok yazar, şair, gazeteci, oyuncu, bilim insanı ve felsefeci İstanbullularla buluşacak. Kitap Günlerinde 25. Yılını kutlayan Leman dergisi de yazar ve çizerleri atölye ve söyleşilerle yer alacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*