Antep Akçaburç öğrencilerine geri dönüşüm semineri verildi

Türkiye’nin her bölgesinde geri dönüşüm bilincinin arttırılmasını hedefleyen çalışmalardan biri geçtiğimiz günlerde Gaziantep Şehitkamil Belediyesi’nden geldi.

Çevre sevgisini ve geri dönüşüm bilincini yaygınlaştırmak isteyen Şehitkamil Belediyesi, soruna kökünden, ilkokul çağındaki öğrencilerden başladı. Yapılan proje kapsamında öğrenciler; geri dönüşümün ne kadar faydalı ve gerekli olduğunu küçük yaşlarda öğrenirken, kendilerine dağıtılan kalem ve not defterleriyle de çöp diye atılan atıklardan neler yapılabileceğini kendi gözleriyle görerek öğrendiklerini daha da pekiştirdiler.

Tam adı “Atık Yönetimi ve Çevre” olan eğitim seminerine MÖP Çayan Projesi ile Şehitkamil Belediyesi’nde görevli çevre eğitmeni Merve İmamoğlu katıldı. Seminer boyunca öğrencilere geri dönüşümün doğa, ülke ekonomisi ve insanlık açısından önemini anlatan İmamoğlu, bu önemli bilgileri öğrencilere uygun bir dille anlatan, çocuk ruhundan anlayan tavırlarıyla dikkat çekti.

Seminerin bitişinde de katılan öğrencilere; geri dönüşümden elde edilmiş not defteri ve tükenmez kalem ile normal üretim cetvel, silgi, kalem ve kalemtıraştan oluşan kırtasiye seti de hediye edildi.

Sınıf öğretmeni Sevgi Çoban, gerçekleştirilen projeye karşı memnuniyetini dile getirerek, bu tarz çalışmalarla çevre bilincine sahip çocukların yetiştirildiğini ve bunun ülke geleceği için çok önemli olduğunu belirtti.


Şehitkamil Belediyesi, Akçaburç orta/ilk okulu ve MÖP Çatan yetkililerini özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*