BEBKA ekoturizm tesisleri faaliyetlerine resmen başladı!…

Türkiye’de turizme açılan ve insanların doğayla iç içe, barışık bir şekilde yaşamayı öğrendiği harika tesislere bir yenisi daha eklendi. BEBKA Projesi kapsamında İznik Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ile kırsal alanda ahşap evlerin, restorantların, yürüyüş parkurlarının paintball ve geleneksel okçuluk alanlarının bulunduğu bir ekoturizm tesisi resmen ve fiilen faaliyetlerine başladı.

Hayata geçirilen proje ile doğal alanlar ülke ekonomisine katkıda bulunacak duruma getirildi. Hem de insanların eğlence ve stres atmak amacıyla doğayı katletmek zorunda olmadıklarını, tam tersine doğayla barışık bir şekilde tatil yapmayı öğrenirlerse çok daha mutlu ve verimli bir tatil geçirebileceklerini ıspatlarcasına doğa turizminin tanıtılıp sevilmesinde önemli bir aşama kaydedildi.

İznik’teki ekoturizm tesisinin açılış törenine İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan katılırken, Belediye Başkanı Osman Sargın ve Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun da iştirak etti. Hatta ekoturizm tesisindeki ilk paintball mücadelesini de bizzat kendileri gerçekleştiren yönetim kadrosu, izleyenlere keyifli ve eğlenceli anlar yaşattı.

Açılış ve tanıtım prosedürlerinden sonra Belediye Başkanı Osman Sargın basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu:

İznik Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Ekoturizm Tesislerinden geleneksel okçuluk ve paintball aktiviteleri başlamış durumda. Ziyaretçilerimiz doğayla iç içe, eğlenceli ve öğretici aktivitilere katılam fırsatı bulacaklar. Kırsalda turizmi canlandırmak amacıyla hayata geçirdğimiz bu tesiste gelecek olan misafirlerimizin vakit geçirebilmesi için her türlü imkanı devreye soktuk. Şüphesiz ki İznik; muhteşem doğası ve eşsiz doğal güzellikleriyle ülkemizde ekoturizmin öncülerinden olacaktır.


Yer-Su olarak İznik Belediyesi’ni projeye dair yaptığı istikrarlı ve vizyon sahibi çalışmalardan ötürü tebrik ediyoruz. Ekoturizm ve doğa temelli turizm alanında yapılan bu atılımın bölgede ve tüm ülkede yeni bir ivme yaratmasını diliyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*