Bir faranjit hastasının doğal bitkiler ile deneyimi

Sevgili Yer-Su okurları;

Bildiğiniz gibi “faranjit” rahatsızlığı ölümcül olmasa bile kişinin günlük hayatını oldukça olumsuz etkileyen bir boğaz / bademcik rahatsızlığıdır. Faranjit,  boğazda ( yutakta ) meydana gelen kızarıklık, şişme, iltihap ve çoğu zaman bademciklerin şişmesinin de eklendiği ağrılı, yankılı bir rahatsızlıktır. Bu hastalığa yakalanan kişinin ellerinde ateş, yorgunluk, baş ağrısı, halsizlik, istençsizlik gibi diğer belirtilerde görülmektedir. Faranjit rahatsızlığına çeşitli bakteri ve virüsler neden olduğu gibi,  “reflü” dediğimiz ve genelde gece uyurken mideden gelen asitin yutağa ulaşması sonucu yutakta oluşan tahriş, sinüslerden boğaza kadar inebilen burun akıntıları, toz alerjisi, soğuk ve nemli havanın cerayanı, çok sıcak, soğuk yada alkollü, asitli içeceklerin içilmesi gibi nedenlerde maalesef bu rahatsızlığa neden olmaktadır. Şimdi sizlere neredeyse yaklaşık yirmi yıldan beri zaman zaman çilesini çektiğim bu hastalığı bu sene nasıl atlattığımı paylaşacağım. ( Bu arada bu zaman zarfında piyasada ki bütün anti biyotik, boğaz pastil ve gargara isimlerini, prospektüsleri ile beraber ezberlediğimi rahatlıkla söyleyebilirim.. 🙂

Öncelikle ve önemle şunu söylemeliyim ki birazdan anlatacağım ve son derece başarılı olan bitkisel kürler, doktorun vermiş olduğu anti-biyotik tedavisinin yanında “destek” mahiyetindedir. Yazının devamındaki bilgileri kesin bir tedavi mahiyetinde vermiyorumFaranjit olmuşsanız ilk önce mutlaka bir kulak burun boğaz doktoruna başvurmalı ve size uygun gördüğü ilaçları tedarik etmelisiniz. Bunun yanında sizlere birazdan tavsiye edeceğim bitkisel kürleri başarı ile uygulayabilirsiniz. Faydasını mutlaka göreceksiniz.

Evet, doğanın bize bahşettiği bu mucize bitkiler adaçayı, kuru soğan ( kırmızı veya mor değil beyaz ve taze kuru soğan olacak )  ve tabi ki çörek otu yağı..Bir de Üsküdarda x doktorun verdiği “IMMUMAX 16” isimli boğaz spreyi müthiş iyi geliyor. Kızarıklık olan yerlerin üstüne sıkınca orada ki acıyı, yankıyı anında yok denecek kadar azaltıp, rahatlama sağlıyor. ( Bu sprey tamamen doğal. Mürver ağacı kabuklarının özütü ve gerçek bal karışımı bir sprey. Yutsanız bile kesinlikle zararı yok. Bu husus zaten prospektüsünde yazıyor )

Şimdi ;

  • Diyelim doktora gittiniz ve doktorunuz size anti biyotik verdi. ( Muhtemelen faranjitiniz ağır şiddetli ise 1000mg Augmentin, Amoklavin BID ya da Zitromax verebilir ) Burada önemli olan husus şu; o size verilen anti biyotiklerin saatini kesinlikle unutup atlamayın. Çünkü öyle olursa hiç bir işe yaramaz.  Anti biyotik ilaçlarınızı size belirtilen saatten ne erken ne de geç alınız. Tam saatinde ilaçlarınızı alınız ki ilaçların kana karışıp belli bir süre vücut metobolizmasına uyumlanması tam olsun..Buraya kadar anlattıklarım doktor / hastane bölümü idi..

  • Gelelim bitki kürlerine. Bundan bir hafta önce boğazım zonklayıp, sızlarken bir de bu rahatsızlığın tedavisini internetten araştırayım dedim. Tabi ki yığınla bilgi çıktı karşıma ancak son günlerde oldukça popüler olan ve bitkisel yan destek tedavi konusunda herkesin fikir birliği yaptığı “İbrahim Saraçoğlu” nun bitkisel kürlerini inceledim ( Google de “İbrahim Saraçoğlu soğan kürü” diye yazın çıkar ) Ama ben size zaten anlatacağım: 1 adet kuru soğanı alıyorsunuz ( içi beyaz olan soğan ) bu soğanı dörde bölün, iki büyük bardak suda kaynatıyorsunuz. Kaynamaya başlar başlamaz ateşi kısın, ( en kısık ateşte bir üç, dört dk. daha kaynatın ) en sonunda kendiliğinden içilebilecek ılık kıvama gelince içiniz. Yalnız, örneğin anti biyotiği yeni aldıysanız bunu bir, iki saat sonra içerseniz iyi olur. Sabah ve akşam bunu yapacaksınız. Bu kürün amacı direkt Faranjit tedavisi ile ilgili değil. Bu bünyeyi acayip güçlendiriyor. Virüs ve bakterilere karşı doktorun size verdiği antibiyotik ile beraber müttefik halinde savaşıyorlar..:)

  • Son olarak ADAÇAYI ve ÇÖREK OTU YAĞIndan bahsedeceğim. Tedaviniz boyunca evinizde yada iş yerinizde aktarlardan taze ve kurutulmuş olarak rahatlıkla bulabileceğiniz bu bitkinin çayını gün içinde içiniz. Ilık ılık gargara da yapabilirsiniz. Bu bitki bizzat faranjit tedavisinde destek olarak kullanılır. Gelelim çörek otu yağına. Eczanelerde ve bildiğiniz güvenilir aktarlarda “soğuk sıkım” yapılmış, bildiğiniz ilaç şişesi içinde ve ilaç tableti şeklinde çörek otu yağı bulunur. Bunlar piyasada 40TL – 70TL arasında fiyatlarla satılıyor. Bu çörek otu da  bünyeyi müthiş güçlendiriyor. Bunu alırsanız o tabletleri sabah akşam ilaç gibi içeceksiniz. Yalnız bunu da biraz önce bahsettiğim gibi diğer ilaçlarla aynı anda almayın. Biraz, bir, iki saat ara bırakın. Eğer buna para veremem diyorsanız bildiğimiz baharatçılardan yada aktarlardan işlenmemiş çörek otunu ve bunun yanında bir el değirmeni alıp, çörek otunu öğütüp yarı toz haline getirip yutabilirsiniz. Ancak ben size soğuk sıkım hazır satılan “çörek otu yağı tabletlerini” tavsiye ederim..

Son olarak;

Eyy benim FARANJİTLİ KARDEŞİM..!!

Önce doktoruna git, bunları da ek olarak uygula. Cereyanda kalma, aşırı soğuk, aşırı sıcak içecek yada yiyecek yeme, tozlu ve sigara içilen ortamlardan uzak dur.. Rahatsızlığın başladığı ilk bir kaç gün mümkünse dinlen.. ( yalnız şayet sigara içiyorsan iyileşmen çoook zor onu söylemeliyim. Çünkü sigara dumanı da boğazı tahriş ediyor )

Kısacası bunları uygularsanız iyileşmemeniz için hiç bir sebep olamaz..

Saygılarımla

 

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*