Boğaziçi Köprüsü’nün ışıkları bu akşam bir saatliğine kapatılacak

İkim değişikliğine dikkat çekmek için tüm dünyada anıtsal yapıların ışıklarının kapatıldığı etkinliğe Türkiye’den Boğaziçi Köprüsü de katılıyor. Boğaziçi Köprüsü başta olmak üzere bu kez Türkiye’den birçok iş merkezi ve üniversitenin de iştirak ettiği proje aslında WWF’in iklim değişikliğine, ormanların yok olmasına dikkat çekmek için geliştirdiği bir farkındalık eylemi.

“Dünya Saati” adı verilen etkinlik WWF tarafından düzenleniyor. 25 Mart 2017 saat 20:30’da Eyfel Kulesi, Sidney Opera Binası gibi dünya çapındaki yapılarlar beraber Boğaziçi Köprüsü, Topkapı Sarayı, Rumeli Hisarı ve Selimiye Cami’nin dekoratif ışıkları bir saatliğine kapatılarak iklim değişikliğine dikkat çekilecek. Bu yılki amaçlarını Akdeniz Ormanları’nın iklim değişikliğinden etkilenmesi olarak belirleyen yetkililer, tüm dünyada herkesin bildiği anıtsal yapılarda gerçekleşecek eylemlerle bir saatlik eylemin tüm yıla yayılmasını; en çok kirliliğe sebep olan ülkelerden başlamak üzere tüm dünyanın bu konuda farkındalık kazanmasını umduklarını belirtiyor.

Dünya Saati etkinliğinin yanı sıra WWF-Türkiye, “Akdeniz Ormanlarının İklim Değişimine Uyumu” projesi kapsamında cep telefonuyla bağış kampanyası da düzenliyor. ORMAN yazıp 8486’ya göndermeniz halinde projeye 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. Bağış yapmak isteyenlere duyurulur.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*