Bu elektrikli bisiklet 130 kg yük taşıyabiliyor!…

Bir bisikletin hem elektrikle çalışacak aksama sahip olması, hem yük ve taşıma işlerinizi görmesi, hem de trafikte diğer araçlarla eşit konfora sahip olması kolay iş değil. Bu ihtiyaçlar için tabii ki bisiklete çeşitli araçlar ve donanımlar, römorklar eklenebilir, yük ihtiyacınız için sırt çantası da taşınabilir. Fakat hiçbiri Ariel Rider’ın ürettiği bu elektrikli bisiklet kadar verim ive konforu bir arada sunamaz. Hem de gidonun ön sağ kısmındaki kahve bölmesiyle beraber…

Ariel Rider, ön ucu genişletilmiş, ağır kargoları dengeli ve güvenli taşımada altın standartlara sahip bir kargo bisikletidir. Bakfiets olarak bilinen ayrılmış bir yük alanını ve diğer stilleri rahatlıkla kullanabileceğiniz esnek bir model. Ayrıca; düzenli olarak taşıyacağınız yükler sırt çantasına sığmayacak kadar ağırsa ve yükü kendi sırtınızda çekmek istemiyorsanız, klasik bir bisikletin arkasına römork bağlamak da sizin için uygun değilse Ariel Rider C sınıfı bisikletler tam sizin için demektir.

Daha önce birçok elektrikli bisiklet modelini piyasaya sunmuş olan Ariel Rider; verim, konfor, hız gibi bütün etmenleri bünyesinde toplayan yeni modeli C sınıfını kullanıcıya sunuyor. Vizyonu “Günlük hayatta bisiklet kullanmamak için tüm bahaneleri ortadan kaldırmak” olarak belirlenen C sınıfı, 250W veya 500W’lık elektrik motoru ve dört renkli çerçeve seçeneğine sahip.

6061 alüminyum alaşımından yapılan çerçeveler, ön ve arkada bulunan kargo rafları, basamaklı boşaltma borusu ile yük taşımacılığı için biçilmiş kaftan olan C sınıfı, ön rafta sürücünün hafif yükleri taşımasına olanak veriyor. (Tıpkı ön kısmında bir sepet bulunan klasik bisikletler gibi). Daha ağır yükleri taşımak üzere tasarlanan arka raf ise 130 kiloya kadar koli, sandık, vs. ağır yükleri rahatça taşıma kapasitesine sahip. Elektrik motorundan aldığı güçle bütün bu yükleri taşıyan sürücü, yanına aldığı küçük bir çocukla ve ön taraftaki hazneye koyduğu kahvesiyle rahatça şehir ortamında gezebilir.

Ariel Rider, 250W motorlar için 36V 11 Ah Samsung bataryaya, 500W motorlar içinse 48V 12 Ah bataryaya sahiptir. Direksiyon ve lastik yapısı hem yeni sürmeye başlayanlara kolaylık sağlarken hem de profesyonellere konfor garantisi sunuyor. Ön ve arka tarafta bulunan LED ışıkları da bisikletin fark edilmesini sağlıyor ve güvenliği arttırıyor.

Böyle inovatif bir teknolojinin maliyeti malesef sunduğu konforla ve işlevsellile doğru orantılı. 250W motorlu Ariel Rider 2.099 dolar bedeliyle satışa sunulurken, 500W motorlu versiyonun fiyatı ise 2.199 dolar olarak belirlendi.

Aşağıdaki videoda Ariel Rider C serisinin tanıtımının yapıldığı bir fragman mevcut. İyi seyirler dileriz:

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*