Buz tutan gölete düşen köpek güvenlik görevlileri tarafından kurtarıldı

Kışın gelmesiyle beraber sokaklardaki hayat epey zorlaştı. Biz insanların dışarı çıkma vaktimizin azalması, evlerimize kapanmak zorunda kalmamız şöyle dursun; dışarıda yaşayan hayvanlar için durumun vahameti daha da artıyor. Hoş bir yanda bizim eğlence zamanımızın azalması varken bir yanda sokak hayvanlarının hayatı söz konusu… Böyle olunca da yurdumuzun dört bir yanından soğuktan, kardan, buzlanmadan kaynaklı haberler gelmeye başladı.

Bu seferki haberde yer Bursa İnegöl.. İnegöl’de Hikmet Şahin Kültür Parkı’nda her zaman girdiği gölete tekrar girip bir keyif yapmak isteyen köpek bu sefer sert kayaya çarpar. Sudaki buzlanmayı, buzun kırılabileceğini ve içerisindeki suyun son derece soğuk olabileceğini hesaplayamayan, çevredekilerin seslenmelerine göre ismi “Paşa” olan köpek; etraftaki çocukların bakışları altında girdiği göletten çıkmaya çalışıyor. Fakat bunu başaramadığını gören çocuk arkadaşları ilk önce el ele tutuşup gölete uzanmayı ve onu kurtarmayı düşünse de bu yöntemin de tehlikeli olabileceğini düşünüyor ve en doğru yolu seçiyor: Parkın güvenlik görevlilerine haber vererek köpeği göletten çıkarmalarını istiyorlar.

Gölete doğru uzanabileceği bir iple beraber hazırlıklı gelen güvenlik görevlisi, göletin koruluğuna bağladığı ipe tutunarak kendini aşağı doğru salıyor ve köpeği mahsur kaldığı yerde çıkartıyor. Soğuk sudan çıkıp ferahlayan köpek bir güzel silkiniyor ve parktaki doğal yaşamına geri dönüyor.

Haberin kısa bir videosunu izlemek isteyenler için aşağıdaki videoyu da koyduk. Sizler de çevrenide soğuktan mahsur kalmış veya yetersiz beslenmeden dolayı üşümekte olan bir sokak hayvanı görürseniz nolur yolunuza devam etmeyin, durup şöyle bir ne derdi var diye bakın.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*