Dişi için kavga eden penguenler sosyal medyayı kasıp kavurdu!…

Vahşi yaşama dair videoları ve belgeselleri izlediğimiz zaman sevimli dostlarımız arasında da insanlardaki aşk, entrika, ihtiras, sevgi, intikam gibi kavramların epey yaygın olduğunu görüyoruz..:P

Şimdi sizlerle paylaşacağımız video ise geçtiğimiz haftalarda izleyiciye sunuldu. Olayda bulunan iki erkek penguen, videoda bazı yerlerde gözüken ve meraklı bakışlarıyla kavgayı seyreden dişi penguen için kıyasıya bir kavgaya tutuşuyorlar. Üstelik erkek penguenlerden biri, normalde dişi penguenin eşi. Buna rağmen dişisini başka bir erkek bireyle gören koca penguen son derece sinirleniyor ve yuvasını elinden almak isteyen rakibiyle öldüresiye bir kavgaya tutuşuyor. Ama malesef sonunda kavgayı kaybediyor ve oradan hem yuvasını kaybetmiş, hem de yaralanmış bir şekilde ayrılıyor…

Videonun mizahi yanı şöyle dursun; hayvanların mücadelesindeki kriterlerin doğrudan fiziksel, hatta bazen ölümüne mücadele olması sebebiyle vahşi doğadaki mücadelenin üzerimizde yarattığı korkutucu, hayranlık uyandırıcı ve hormonlarımızı uyandırıcı etkisine bir kez daha şahit oluyoruz.

Editör notu: İki hayvanın birbirine karşı herhangi bir gard almadan, birbirlerinin etrafında dönerek tekli hamlelerle birbirlerini yoklamadan böyle kan revan içerisinde kalmayı göze alarak kontrolsüzce birbirlerine saldırmalarını ben ilk defa izliyorum.

Buyrun o meşhur videoyu bir de böyle izleyin.. Burası vahşi doğa, insanoğlunun esprili tarzına, geliştirdiği dile ve ince zekaya burada pek yer yok. Yemek için, dişi için, yuva için, vs. her şey için mücadeleler genelde bu şekilde yürüyor…:)

1:50 cıvarında kavganın en pis kısımlarını görebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*