ETADER’in yeni başkanı Recep Girişmen oldu

Enerji verimliliği ve ısı tasarrufu konularında faaliyet gösteren, enerjinin doğru kullanımı hususunda Türkiye’nin öncülerinden olan ETADER’in yönetim değişikliği kararı sonuçlandı.

Yapılan seçimler sonucunda ETADER’in ikinci başkanı olan genç aday Recep Girişmen; Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER)’nin yeni yönetim kurulu başkanı oldu. Alınan karar sonrasında Türkiye’nin ve dünyanın geleceğinde enerji tasarrufunun ve verimli enerji teknolojilerinin hayati öneme sahip olduğunu belirten Girişmen; derneğin vizyonuna ve çalışmalarına yön verecek demecini şu şekilde tamamladı:

Ülkemizin ve dünyanın geleceği için enerji ve ısı tasarrufu yapmak zorundayız. Dernek olarak bu bilinci topluma kazandırmak için bugüne kadar birçok çalışmaya imza attık. Bundan sonraki süreçte de Türkiye’yi enerji ve ısı tasarrufu alanında dünya çapında temsil etmek üzere faaliyetlerimize ara vermeden daha büyük bir hızla devam edeceğiz. Amacımız, enerji tasarruf bilincini geniş kitlelere anlatmak. Tüm insanlığın ve canlıların ortak kullanım alanı olan dünyamızdaki kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla; Türkiye ve dünyada sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi, var olan projelere destek vermeyi, uluslararası derneklerle, sektörle, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirlikleri geliştirmeyi, eğitim kurumları ile ortak eğitim çalışmaları yapmayı sürdüreceğiz. Yaşanabilir bir dünya ve ülke için, güvenli gelecek için enerji tasarrufu yapmaktan başka çaremiz olmadığını unutmamalıyız.

ETADER nedir?

2014 yılında çalışmalarına başlayan ETADER; enerji verimliliği ve ısı tasarrufu konularında sivil toplum çalışmalarında bulunan, tasarruf bilincini Türkiye’de yaygınlaştırmayı hedefleyen bir kuruluştur. Yenilenebilir enerji ve yeşil ekonomi için 2 yıl önce çıktığı yolda derneğin ilk başkanı Zafer Yavuztürk olurken, şimdi görevi Recep Girişmen’e devreden de yine kendisidir.

Recep Girişmen kimdir?

Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden 2005 yılında mezun olan Girişmen; Isı Sistemleri şirketlerinde toplam 14 yıllık kariyerinin ardından enerji ve ısı tasarrufu çalışmalarına ağırlık vermiştir. Mesleki tecrübelerinin ve araştırma imkanlarının el verdiği ölçüde bu alana yönelmek istediği için ETADER’de uzun süredir emek veren Recep Girişmen; an itibariyle ETADER’in yeni başkanı olarak hizmet vermeye hazırlanmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*