Feyyaz’ın sigarayı “bırakamama” günlüğü….

Merhabalar sevgili, çok kıymetli, yeşil yaşam sevdalısı yer-su okurları… Doğa odaklı çalışmalarımıza ek olarak hem bir sağlıklı yaşam motivasyonu oluşturması, hem de bırakmak isteyenlere örnek teşkil etmesi amacıyla bir “sigarayı bırakma günlüğü” hazırlama sevdasına giriştim.

Evet.. Olay basit.. Sigarayı bırakıyorsunuz. Sonra gün be gün başınıza gelen belirtileri, yaşadığınız zorlukları, sigara içen halinize kıyasla iyileşen şeyleri falan aktarıyorsunuz. Gerçekten çok renkli şeyler de ortaya çıktı ama zamanla fark ettim ki tamamen kestirip atmak tam motivasyonlu değilseniz, hele ki henüz sağlıklı ve genç iseniz, bir de henüz bilmediğiniz elektromanyetik zihin kontrolü denen bir şeyden muzdaripseniz pek mümkün olmuyor… (Elektromanyetik zihin kontrolü için dusuncepolisi.com adresini ziyaret edip daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz)

Haliyle günlükler motivasyondan çok sigarayı bırakmak isteyenlerin aslında hiç yeltenmemesi gerekeceği fikrini edinebileceği bir bırakamama günlüğü, bir kara mizah halini aldı..:)) Ama tabii ki de yayınlıyorum. Çünkü siz, bırakmaya karar veren okurlar hiç de benim yazdıklarımdan etkilenmezsiniz değil mi ama?… Hatta belki de benim bu iradesizliğim sizi sinirlendirir ve bırakıverirsiniz aniden… Neyse… Günlükleri sıra sıra olacak şekilde aşağıdan maddelerden tıklaya tıklaya okuyabilirsiniz. Yazmaya aktif olarak devam ediyorum ama biraz eskiden geliyor günlükler, idare ediverin… Bol sağlıklı dumansız günler dilerim…:)

 

Birinci yazı: Günlük tutmalı ilk sigarayı bırakma denemesi başlarken

İkinci yazı:  18 Aralık ve ilk 48 saat… Sigarayı bırakmanın artılarının ve eksilerinin kafası gelmeye başlıyor

Üçüncü yazı: 19 Aralık 2017 saat 08:23-Sigarayı bırakma günlüğümün ‘başarılı’ bir şekilde ilerlemeye devam eden kısımları