Karacabey’in ekoturizm potansiyeli mercek altına alındı

Ülkemizin doğal güzellikleri bir bir ekoturizme açılıyor. Doğa odaklı turizm anlayışı sayesinde, tabii güzellikler bir zarar görmeden modern insan yeniden yeşillerle dost oluyor.

Bu konudaki potansiyeli değerlendirilen bölgelerden biri de Karacabey. Susurluk Çayı ve Kocaçay Deltası’na son derece yakın bir bölge olan Karacabey; Longoz ve Ihlamur Ormanlarıyla son derece meşhur bir ilçe.. Bölgedeki en eşsiz ve en doğal güzellikler bu ilçede bulunuyor denebilir.

İşte; Karacabey’in bu güzelliklerinin korunması, sahip çıkılması, değerinin bilinmesi adına en önemli çalışmalardan biri; Yeşil Doğa porgramı ve sunucusu Güven İslamoğlu tarafından gerçekleştiriliyor. 

Yeni yayın döneminde yer vermek üzere Karacabey’in longozlarını ve ıhlamur ormanlarını kayda alan Güven İslamoğlu’na doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş de eşlik etti. Bölgenin doğası için bir farkındalı yaratmayı uman İslamoğlu; ormanlar hakkında geniş bilgiler verirken; Belediye Başkanı Ali Özkan’a bölgedeki longoz ve ıhlamur ormanları aracılığıyla hayata geçirilebilecek ekoturizm ve doğa turizmi çalışmaları hakkında önerilerde bulundu.

Solda Güven İslamoğlu, sağda Alper Tüydeş

Yapılan ziyaretler ve ekoturizm konusundaki fikir alışverişlerinden sonra Başkan Ali Özkan; Güven İslamoğlu’nu yarattığı farkındalık, gerçekleştirdiği projelerden ötürü tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*