Köpeğe şiddet içeren video sosyal medyada büyük tepki çekti

Son günlerde pek çok inernet ortamında paylaşılan bir video binlerce insanın yoğun tepkisiyle karşılaştı. Bir adam; bir köpeği yerden yere vurarak, tekmeleyerek, hatta küreği defalarca üzerine geçirerek işkence ediyor. Etrafındaki birçok insan da bu anları gülerek kaydediyor. Çevreci ve hayvansever kuruluşlar verilen tepkide başı çekiyor ama bir masum bir canlıya karşı yapılan bu zulüm hangi insan olursa olsun tepki göstermesi gereken cinsten bir şey.

İstediğiniz kutsal kitaba bakın, istediğiniz hadisi veya özlü sözü araştırın. İstediğiniz paradigmayı veya ideolojiyi didik didik edin. Hiçbiri size aşağıdaki videoda yapıldığı gibi canavarca hislerle uygulanan bir şiddet karşısında sesinizi çıkarmamak için gerekçe sunmaz. Görüntüleri gülerek kaydeden kişiler: Günahınızın bedeli en az o şiddeti uygulayan kişiyle aynı seviyededir ve yaptığınızın şeyin yaşama hakkınızı bile devam ettirmeyecek bir niteliği bulunmaktadır insan vicdanı ölçüsünde.

Kısa videoyu izlemek isteyen okuyucularımızın şiddetin boyutunu daha iyi anlayabilmesi ve empati kurabilmesi için paylaşıyoruz. Kan, vs. içermese de sahnelerden etkilenebilecek hassas veya çocuk yaştaki kişilerin izlememesini tavsiye ediyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*