Nar çiçeği çayının bilmediğiniz faydaları – C vitaminli nar çiçeği mucizesi ile hayatınız çok değişecek…

Nar çiçeği çayı; biraz arka planda kalmış, gizlilerde saklılarda, faydaları tiryakileri tarafından bilinen, sadece araştıranların internette hakkın bilgiler bulabileceği son derece sağlıklı, şifalı, doğal bir çay çeşididir.

Malumunuz çayın elde edildiği malzeme nar çiçeği, yani kırmızı bir bitki olduğu için kendisi tam bir C vitamini deposudur. Doğada portakal, mandalina, greyfurt gibi ekşi ve turunçgil meyveler ile nar, kiraz, vişne gibi kırmızı meyveler bizlere “C vitaminiiii” diye bağırır biliyorsunuz. C vitamininden de enerji olarak, bağışıklık olarak, cilt güzelliği olarak yapmak istediğiniz çıkarımı siz yapacaksınız artık. En güzeli de C vitaminini gün içinde istediğiniz kadar alabiliyor olmanız biliyorsunuz. Fazlası idrar başta olmak üzere çeşitli yollarla vücuttan atıldığı için hemen hemen sınırsız miktarda C vitamini kaynağı tüketmeniz mümkün...

Okumadan geçmeyin: Karabaş otu çayı, sigarayı bıraktıran mucize!…

Neyse; nar çiçeği çayımıza geri dönelim. Başlıca parolaları verdikten sonra doğanın milyarlarca mucizesinden sadece biri olan bu nar çiçeği nedir, ne değildir diye soranlar varsa şöyle başlayabiliriz. Nar çiçeği çayı; sindirime olan faydası, ishali engelleyen, kabızlığı gideren dengeleyici içeriği, özellikle kış aylarında ani grip ve soğuk algınlığına karşı hem o C vitamini deposu, hem de sıcacık bir çay olması sebebiyle bağışıklık sağlaması, yaraların iyileşmesine, diş ve diş eti rahatsızlıklarına iyi gelmesi, vücuttan tüm toksinleri temizlemesi sebebiyle günde 1-2 fincan olacak şekilde başımızın tacı olması gereken bir çay çeşididir. 

Tabii ki doğada sayısız bitki çayı mevcut. Tabii ki bir başka çay çeşidini kullandığınız zaman nar çiçeği çayına benzer faydaları rahatlıkla görebileceksiniz. Ve tabii ki 1 fincan ondan, 1 fincan ondan derken günde 10 fincan farklı farklı çaydan tüketmeniz mümkün olmadığına göre; tıpkı normalde tükettiğimiz içecekler gibi göz kararı olacak şekilde, eğer düzenli olarak bitki çayı alma alışkanlığınız varsa 1-2 ayda bir menünüze nar çiçeği çayını da ekleyin deriz..:)

Nar çiçeği çayının yararları nelerdir?

  • İçeriğindeki yüksek C vitamini sayesinde nar çiçeği çayı; vücuttaki fazla yağların yakılmasını ve kilo verilmesini kolaylaştırır. Vücudun güçlenmesine ve dinginleşmesine yardımcı olur.
  • Vücudun doyma, acıkma dengesinin düzenlenmesine katkıda bulunarak metabolizmayı toparlar. Ksn şekerini düzenler.
  • C vitamininin klasik etkilerinden biri olarak tahmin edeceğiniz üzere nar çiçeği çayı sağlıklı ve genç bir cilt için en iyi seçeneklerden biridir. Kullanacağınız uygun miktarda nar çiçeği çayı cildinizi daha temiz ve daha sağlıklı hale getirecek; dışarıdan cildinizi görenler gözlerine inanamayıp “şöyle bir dokunabilseydim keşke” diyecek..:)
  • Nar çiçeği çayı aynı zamanda sindirim sorunlarına da devadır. Bağısak hareketlerini düzenlemesi sayesinde kabızlığı gidermeye yardımcı olur. Sindirim sorunlarını kolayca giderir.

Sizler de narçiçeği çayıyla ilgili deneyimlerinizi yorum kısmında tüm ziyaretçilerle paylaşabilir, ürünle ilgili gözlemlerinizi sunarak araştırma halinde olan okuyucuların bilgilenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*