Sevimli panda yavruları bakıcılarını çileden çıkartıyor..:)

Çilenin bu kadar tatlısı daha önce görülmemiştir. Doğadan Haberler arasında en sevimli çeşitlerden biriyle karşınızdayız. Çin’de nesil tükenme tehlikesi dolayısıyla özel bakıma tabi bir şekilde ilgilenilen panda yavruları, ziyaretçilerin olmadığı zamanlarda da tüm yaramazlıklarına devam ediyor. Aşağıdaki videoda da bir grup panda yavrusunun adeta küçük bebekler gibi ısrarla kapıdan içeri girmeye çalışması, sepetin içinden çıkmamakta ısrar etmesi, işini bitirip giden bakıcıyı bırakmak istememeleri, vs. vs. birbirinden tatlı ve birbirinden güldürücü sahneler mevcut.

Yavru hayvanlarda bulunan o oyun oynama, sürekli yaramazlık peşinde olma dürtüsüne bir de pandaların o meşhur sevimliliği eklenince video iyice bir moralleri yükseltiyor. Pazartesi sendromundan biraz olsun kurtulun diye bugünü böyle bir videoya ayırdık: Doğada pazartesi yoktur..:)

Sahi; bütün hayvan türlerinin yavrularında oyun oynamaya, etrafındaki her şeyi kurcalayıp keşfetmeye yönelik bir iç güdüsü vardır. Tıpkı bizim bebeklerimiz gibi. Hatta geçen gün paylaştığımız köpeklerle bebeklerin dostluğu videosunda olduğu gibi; bir bebekle bir hayvan yavrusunu yan yana koyduğunuzda bir süre sonra tamamen ön yargısız bir şekilde oynamaya başlayacaklardır. Ne dersiniz; hayvanlarda da yavruluk döneminden yetişkinliğe geçince birtakım ön yargılar meydana geliyor olmasın… Ön yargı mı; doğanın hayatta kalmak için her canlı türüne ayrı ayrı yüklediği milyon yıllık iç güdüler mi, orası tartışılır tabii..

Neyse; iyi seyirler sevgili okurlar. İşte sevgili pandalar..

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*