Ümraniye Belediyesi geri dönüşüm kapasitesini arttırdı

Geri dönüşüm atıklarının toplanması için daha önce lisans sahibi işletmelerle çalışan Ümraniye Belediyesi, artık kendi atıklarını kendi toplamaya başladı.

Ümraniye Belediyesi ekipleri tarafından toplanan ambalaj atıkları, toplama-ayırma tesisine götürülüp ayırma bantlarında türlerine göre ayrıştırıldıktan sonra preslenip balyalanarak geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor.

Çalışmalar neticesinde çöp depolama sahalarına giden atıklar azaltılarak çevre kirliliğinin önüne geçiliyor, geri dönüşebilir atıklar ekonomiye kazandırılarak, toplama maliyetlerinin düşürülmesinin ardından hammadde tasarrufu sağlanmış oluyor.

Ümraniye Belediyesi, toplama çalışmalarında 15 kamyon, 2 adet seyyar damper kamyon ve 2 adet denetim aracı olmak üzere toplam 19 araç kullanıyor. Ayrıca ambalaj atıkları; kutu, kafes, kumbara ve konteynerlerde evsel atıklardan ayrıştırılarak kaynağında biriktirilip ayrı toplanıyor.Belediye ekipleri, sanayi bölgeleri, fabrikalar ve alışveriş merkezleri gibi ambalaj atıkları fazla bulunan bölgelerde ise kanca vinçli konteynerler ile toplama işlemini sağlıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*