1 Ocak 2018-Sigaralı bir yılbaşından sonra arta kalanlar…

Evet arkadaşlar…. Hepinize sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum. Dün kendime verdiğim serbestlik sebebiyle tahmin edeceğiniz üzere sigara sayısında bir sınırlama getirmedim. Pazar sabahtan gece 4-5 yatana kadar tam 14-15 tane içtim. Şimdi sigara paketini kaldırdım ve devam ediyorum.

Tabii bir önceki 15 gün boyunca içmediğim için eski zamanlara göre daha dinç durumdayım. Hatta hiçbir şekilde etkilemedi diyebilirim. Sadece akşamdan kalmalığı kuvvetlendiriyor o kadar… Ayrıca; sigarayı dürüst olmak gerekirse 15 gündür özleyip sonunda “müsait bir zaman geldi.” kafasıyla değil de; kendimi mecbur hissettiğim için içtim. Hiç de öyle kafa falan yapmadı. Bundan sonra bırakın içeceğiniz günün sabahında, öğleninde biraz tüttürmeyi, ilk kadehi içene kadar falan sigaraya ağzımı sürmeyeceğim. Ve sayıyı da tek hanelere düşüreceğim. Sabah uyanınca hissettiğim şu halsizlik, baş ağrısı, odamdaki o leş hava… Bunların %70-80’ini hava oluşturuyor. NOT: Bunları yazarken “Hadi yak bir tane.” diye zihin kontrolü yedim. (dusuncepolisi.com, youtube anti mind control kanalı)

21:36

Bütün gün boyunca sigara içmeden dinledim. Oyun oynadım. Kısa bir tatil yaptım. Bugün traş olurken fark ettim ki; sadece 15 gün gibi bir süre içerisinde yüzümdeki sivilceler büyük ölçüde geçmiş. Yani bildiğiniz bir anda kaybolmuş. Sadece ufak tefek izleri var o kadar… Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Sigarasız geçen bir 15 güncük sürede olanlar beni gerçekten şaşırtmaya devam ediyor. Ayrıca göğüs, omuz gibi bölgelerde bulunan ve yer yer kanayan sivilceler de uçları kaybolmuş, kırmızı bir leke haline gelmiş… Zaten bunların sebebi aşırı yağ, kan dolaşımının temiz olmaması, dolayısıyla kan dolaşımının deriyi temizleyebilecek yeterlilikte olmamasıdır. Dolaşım temizlenince operasyon anında başlamış. Size sigarayı sunan modern çağın buna panzehir olarak sunduğu kozmetik ürünleri pek kullanmanıza gerek kalmıyor… Gerçekten etkileyici..  Sigaranın cilt sağlığına etkileri, sigara ve cilt konusu gerçekten de anlatıldığı kadar var… Zevk alarak içimze çektiğimiz bir maddenin vücudumuzda enerji, dış görünüş, zihin gücü olarak %70-80’e varan bir sömürü yapmasını kelimelerle ifade edemiyorum.

NOT:

Yılbaşından 4 tane sigara kuyruk gibi pakette kalmıştı. Akşam sularında onları içtim valla…:D Şimdi bir dahaki alkol alışıma kadar arınmaya devam ediyorum. Sigara içtikten sonra vücutta meydana gelen değişikliklerin yazıldığı o meşhur listeye 2 hafta-3 ay arasında dolaşım tamamen temizleniyormuş. Bu alkolden sebep içtiklerim çok etkilemeyecektir. Bakalım ilerleyen günlerde ne olacak…

NOT 2:

Bütün o söylediklerimden sonra pakette duran o sigaraları içtiğim için memnun değilim evet. Ama şunu söylüyorum kendime: Nikotin krizine girmedim. Zihin kontrolünün etkisinde kaldım ve sadece o paketi tamamen bitirip arkamda küsürat bırakmak istemedim. “Zaten bırakacağım yine uzun bir süre, 4 tanede ne çıkar.” diye… Vicdanımdan ve okuyucudan özür diliyorum, insani bir zaaf..:) Bundan sonra paket aldığım günler ertesi sabaha kalan olursa tercihime bağlı olarak onu da bitirebilirim. Ayrıca; kendimi şımartma babında 2-3 haftada, hatta ayda 1 yaptığım bu etkinlikte sigarayı en iyisinden, kırmızı Marlboro’dan alıyorum. Bari olabildiğince güzel bir tatla zehirlenelim..:)

Diğer günlük yazılarına buraya tıklayarak kolaylıkla ulaşabilir ve liste halinde görebilirsiniz.

 

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*