12. Geleneksel Hacettepe tırmanışı tamamlandı

Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında Dağcılık Federasyonu Çankırı İl Temsilciliği ve Çankırı Dağcılık, Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Spor Kulübü üyeleri Ilgaz Dağı Hacettepe zirvesine tırmandı.

 

Dağcılık Federasyonu Çankırı İl Temsilcisi Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Kemal Karatatar Cumartesi ve Pazar günleri Ilgaz Dağlarının 2587 m.lik zirvesi olan Büyük hacet’e ’12’nci Gençlik Haftası Yürüyüş ve Tırmanışı’ gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Çankırı’dan 7, Ilgaz, Çorum Osmancık Kastamonu ve Ankara’dan ise 1 olmak üzere 11 sporcunun katıldığı etkinlikte birinci gün kamp kurulmasını takiben Süt Gölleri mevkisine tırmanış yapılmış, ikinci gün ise Büyük hacet Yürüyüş ve Tırmanışı planlanan programa uygun olarak tamamlandı. Havanın parçalı bulutlu olduğu Cumartesi gününün aksine çok bulutlu, soğuk ve yağışlı olan pazar günü sabah 06.50’de faaliyete başlayan sporcular 11.00 sularında şiddetli rüzgar, soğuk hava ve tipi altında zirveye ulaşarak zirve hatıra fotoğraf çektirmişler, takiben dönüşe geçmişlerdir. Dönüş yolunda Belen Gediğine kadar yaklaşık beş km kar yağışına maruz kalınmış olup kalan mesafe ise yağmur altında tamamlanmıştır” dedi.

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*