18 Aralık ve ilk 48 saat… Sigarayı bırakmanın artı ve eksi yönlerinin kafası gelmeye başlıyor…

18 Aralık 2017 saat 01:32

Evet; yaklaşık yarım saat önce sigarasız 48 saat oldu. Şu meşhur skalaya göre konuşursak, 8 saat sonra kandaki Oksijen seviyesinin normale dönmesi, 24 saat sonra kanın karbonmonoksitten arınması gibi süreçlerden sonra, vücuttan niktoninin atıldığı 48-72 saat aralığına girmiş bulunuyorum. En önemli sürecin bu ilk 3 gün, 2. Hafta (15.gün dıvarı) ve 2 ay sonrası olduğunu söylüyorlar, hadi bakalım…

NOT: Bundan önceki sigara bırakma deneyimim en fazla 8 gün kadardı. O da günde 6-7 bardak kahve içerek olmuştu.

Bugünkü ruh halime ve gidişata gelecek olursak; sigaradan ve nikotinden arınmanın verdiği heyecandan ve yoksunluğun kafasının henüz gelmemesinden olsa gerek, şaşırtıcı bir şekilde rahat geçti. Ha gerçi sabah ve öğlen, akşam misafirliğe gideceğimiz için hafif yedim onun da etkisi olabilir. Bir de öğünlerden sonra, ya da uğraştığınız bir işe herhangi bir sebepten dolayı bir duraksama girdiğinde doğal olarak bir istek geliyor. 2 gündür defalarca oldu bu. Ama öyle aşırı bir nikotin isteği şeklinde değil de; sakız çiğnemeden, tesbih sallamadan durulamayan bir alışkanlık gibi… Aradaki boşlukları beyin yıllar boyunca bu şekilde doldurmuş. Zamanla bu alışkanlığın bilinçaltımızdan silinmesi için sabırlı olmamız gerek.

Onun dışında; sindirim sorununuz ta ilk günden sonra büyük ölçüde çözülüyor. Yani zaten niktoni olmasa bile vücudun belli bir yere kadar dayanma sınırı olduğu için..:)) Bundan sonrasını da göreceğiz artık.

Fakat geceleri nikotin krizi yüzünden çok zorlayıcı oluyor. Dünden biraz daha az olmak kaydıyla bugün de misafirlikten geldiğim andan beri periyodik olarak gelen sigara isteğini bastırmak zorunda kaldım. Zihin kontrolü; birbiri ardına çeşitli konularda gelen binbir çeşit düşünceler, can sıkıntısı, vs. derken geceleri; durmadan düşünen insanlar için nikotine karşı en savunmasız olunan zamanlar oluyor.

Fiziksel belirtilere gelecek olursak akciğerlerin sigara dumanıyla uğraşmak zorunda kalmadan adam akıllı çalışmasıyla beraber vücudunuzun aslında sahip olduğundan çok daha yüksek bir kapasiteye sahip olduğunu fark ediyorum. Özellikle akşam olduğunda, aşırı Oksijenden ötürü pek çok kez üzerime yorgunluk çöktü, başım döndü.

Hiçbir spor yapmadım. Hafta sonu doğru düzgün hareket dahi etmedim. Omuzlarım kendi kendine dikleşti. Ellerim daha sağlam durmaya başladı. Duruşum düzeldi. Sağlığınıza bütün dikkat etmenize, spor yapmanıza rağmen sigaranın fiziğinizden bir %50 kadar götürdüğünü fark ediyorsunuz.

Bugün cildimde her zamankinden farklı olarak bir yağlanma mevcuttu. Sanki sigara zehirlenmeyi durdurduğu için vücut en taze olan zehirleri dışarı atmış da geri kalanını temizleyecekmiş gibi.. Sigarasız 48 saat olmuşken, sigara ve cilt sağlığına dair de önemli bir gözlem oldu…

Devamını ilerleyen günlerde yazacağım…

Zihinsel belirtiler ise şöyle oldu:

İlk iki günümü tatile denk getirerek bıraktım. Yine de bu günlüğü kaleme alırken ve birkaç kez yaptığım çalışma denemesinde konsantrasyon problemi yaşadığımı gördüm. Özellikle yazarken; yani cümle türetmeniz, yaratıcılığınızı konuşturmanız gereken kısımlarda… Zamanla geçer diye düşünüyorum. Beyninizin bu aktiviteleri gerçekleştirirken artık nikotin gelmeyeceğini öğrenmesi gerekli. Çözüm burada…

Evet sigaranın beden sağlığım üzerinde etkilerinin ne dereceye varabileceğini gördükten sonra; şimdi de sigarayı bırakma konusunda zihin kontrolünün yaptıklarına bakalım:

-İlk 48 saat çok fazla etkisini görmesem de özellikle son 1 saattir, şu günlüğü yazarken durmaksızın verdikleri iç sıkıntısı, konsantrasyon eksikliği gibi şeyler, yaptıkları voice to skullar ile tekrardan kendilerini göstermeye başladılar….

 

18 Aralık 2017 saat 05:41

Sigarayı tamamen bıraktığım 2 gündür olan şey bugün daha şiddetli şekilde oldu. 3 saat uyuduktan sonra bir enerji artması ve beynin garip bir hale bürünmesi sebebiyle sabahın köründe kendiliğinden kalktım.

Tabii 2 gündür çeşitli rüya manipülasyonları, vs. saldırılarla yaptıkları zihin kontrolü bunun asıl sebeplerinden fakat buraya ayrıntılı olarak yazmayayım. Nedir bu elektrmanyetik zihin kontrolü diyorsanız ayrıntılı bilgi verebilirim bu konuda ayrıca…

NOT: Elektromanyetik zihin kontrolüyle sigaradan tamamen nefret etmeniz veya tam bir sigara tiryakisi olmanız mümkün. İnsan beyni üzerinde yapabilecekleri küçük, ufacık bir manipülasyondur bu…

Saat 17:10

Sabahtan beri sigara içmemenin verdiği fazladan enerjiyle rahat rahat idare ediyor olsam da günbatımının yaklaştığı şu saatlerde yorgunluk çökemeye başladı. Saati 10-11 etmeden yatarım muhtemelen.

Eh, bugün de sabahtan beri 48-72 saat arasını uyanık geçirmeye mecbur kaldık. Üç gün sonunda nikotin vücuttan mutlak suretle atılıyor ve arınma süreci başlıyormuş. Bu gece itibariyle 01:00 itibariyle 72 saat olacak. Hayırlısı bakalım.. Bütün bu süre boyunca sigarayı bırakınca vücüdumda meydana gelenleri aktarmaya çalıştım.

Zihinsel belirtilere değinecek olursak; biraz yorgunluk etkisiyle nikotin yoksunluğunu daha az hissetsem de kahvaltı ve öğle yemeğinden sonra tipik bir “Acaba içsem mi?” düşüncesi geliyor. Ayrıca; tıpkı ilk günlerde akşam vakti uğraştığım yoğun isgara isteği gibi, öğle yemeğinden sonraki saatler, yani 13:30-15 arası olsun; ya da sabah ve öğle arası 10-12 suları olsun, sürekli ve yoğun bir şekilde sigara isteği hissettim. Normalde çalışırken ara verip camda sigara yaktığım bu saatlerde aynı istek birkaç kez art arda geldi ve gün içinde pek çok defa bu nikotin isteğini bastırmak zorunda kaldım.

Elektromanyetik saldırılar olaraksa bugün uykusuzluktan da faydalanarak yoğun şekilde yarattıkları bitkinlik, yorgunluk, dikkat eksikliği gibi şeylerle beraber yaşadım. Normalde bunlar uykusuzluk ve sigarayı bırakmaktan kaynaklanan tipik belirtiler olarak gözüküyor. Fakat olası sebepleri kök hücre olarak kullanan elektromanyetik zihin kontrolü; bu dezavantajları güçlendirerek sizde söz konusu zararları yaratabiliyor. Hatta geçmişte yaşadığınız hissiyatın aynısını size naklediyor. Bugün yaptıkları çoğu manipülasyonun eski zamanlarda uykuluyken sigara içtikten sonra, öğle yemeğinden sonraki ruh haliyle aynı olduğunu fark ettim.

Fiziksel belirtiler ise benzer olsa da şu şekildeydi:

-Uzun süre spor yapmadığım halde normal halimle bu kadar dingin olacağımı hiç tahmin etmezdim..:)

-Ayrıca; en başta dediğim gibi; 3 saatçik uyku ile sigara içip 6-7 saat uyuduğum zamandan daha enerjik olduğuma yemin ederim.

-Bir de dün bahsettiğim şu ciltte yağlanma meselesi aynı tahmin ettiğim gibi 1 gecede geçti. Sigaranın beden sağlığı ve enerji üzerindeki etkileri bir yana; “sigara ve cilt sağlığı” gerçekten üzerinde sayfalarca yazılabilecek bir olay…

-Gündüz vakti yer yer diş sızlaması oldu ama ilk defa olduğu için yan etki mi yoksa zihin kontrol saldırısı mı teşhis etmek güç. Ama sigarayı bıraktıktan sonra diş ağrısı gibi yan etkiler ortaya çıkabiliyormış. Bunlara karşı sabırlı olmak lazım.

Diğer günlere ait yazılara  “Feyyaz’ın sigarayı bırakamama günlüğü” sekmesinden ulaşabilirsiniz.:)

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

1 Comment

  1. 5.sınıftan beri sigara içiyorum . şuan 21 yaşındayım ve kahve sigara olsun şu son dönemlerde çok canımı sıkıyor . kalp ritim bozukluğu. nefes darlığı . psikolojiyide etkiliyor. bugün sabahtan beri içmiyorum sigara ve acayip bir nefes darlığı var şuan. çok kötü hissediyorum. bırakıcam bu illeti. sabrediyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*