20 Aralık 2017 devam…-Sigara olmadan yazarlık denemeleri….

Öğleden önce 2 saat falan angarya işler yerine yazı yazdım. Sigara içmeden yazı yazma denemesi yaptım, yoğun olacak bir şekilde.. Yani yazarlık kabiliyeti gerektiren, yaratıcılığınızı konuşturduğunuz kısım. En korktuğum kısımlardan biriydi. Ki ilk gün diye biraz zorlandım. Ama sigara içesim gelmedi. Yoksunluk çekmedim. Kendi irademle içsem de onun benim kelime türetme kabiliyetini geri getirmeyeceğini; her şeyin acınası, aciz bir bağımlılıktan kaynaklandığını biliyorum. Ve bunu kendime telkin ettim. 10-15 dk’da bir 3-4 dakika volta ata ata yazdım. Ve sonlara doğru hakikaten de beynim yeni bana daha alışmış gibi daha az tıkanmaya başladı. Her şey eskisi gibiymiş gibi yazabilmeye başladım. Ama zorlandığımı itiraf etmeliyim. Bir de henüz sadece 5 gündür sigarasız olduğumu. Bunun için biraz daha zamana ihtiyacım olacak…

-Bir de aslında şu an uyuyabilecek durumdayım. Ama tam o aradaki kıvam vardır ya, kestirdiğiniz zaman uyursunuz, yoksa idare de edebilirsiniz. İşte sigara içmediğiniz zaman bu evrede son derece rahat bir şekilde çalışıp günlük sosyal aktivitelerinizi de yerine getirebiliyorsunuz. Ama sigara içiyor olsam ya günü zehir eder ya da biraz daha uyumak zorunda kalırdım.

-Sindirim sorunu olmamakla birlikte sık sık rahatsızlık veren bir şişkinlik, hafif karın ağrısı oluyor. Ayrıca yazı yazarken şiddetli bir baş ağrısı ve zonklama geldi. Ama bunun telegram etkisiyle de olduğu barizdi.

-Yemek öğünleri, çalışma-mola verme periyotlar ve çevrenizdekilerle olası münakaşalar yönünden henüz şiddetli bir sigara isteği duymadım. Gün içinde bildiğiniz unuttum. Yalnız akşamüstü yoğun bir kulak uğultusu ve kulak çınlaması yaşadım. Büyük ihtimalle telegram zihin kontrolü yüzünden, ama yine de belirtelim..

Sigarayı bırakma günlüğünün diğer yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*