25 Aralık 2017-Amansız bir sigara isteğinin bastırdığı çok zor bir gün…

Bu sabahtan itibaren kahveyi de bıraktım. Arada sırada içeceğim alkol hariç vücuduma hiçbir uyarıcının girmesini istemiyorum. Ama kahveyi kestiğimden midir yoksa sigarasız 10. gün olmasından mıdır nedir, bu sabah öğlene kadar çok zor geçti. Uykumu almama rağmen masabaşında uyumama sebep olacak bir uyuşukluktan, sigara içtiğiniz sahnenin resmen gözünüzün önüne gelmesine (tabii ki zihin kontrolcüler tarafından) kadar; zorlu ve zor konsantre olunan bir hafta başlangıcı oldu… Tabii o sigara isteklerini arada sırada telegram zihin kontrolü yoluyla işkenceler de yapıyor görüntülerde belirttiğim gibi, bunu ayırt edebiliyorsunuz. (dusuncepolisi.com, youtube anti mind control kanalı)

Bir de yine telegram zihin kontrolüyle mi yoksa sigarayı bıraktığım için mi bilmem, sağ kasık bölgemde sürekli bir sızlama mevcut. Zaten vücudumun sağ tarafında var olan bir sorundan dolayı sağ alt karın kaslarım ve sağ omzum biraz sakat. Çok fazla soğuk yersem sağ taraftaki idrar yolunda da ağrı saplanması oluyordu. Bilmiyorum; bunlarla ilgili bir temizlenme, yenilenme mi mevcut, yoksa elektromanyetik yolla sigarayı bırakmanın bedeli olarak acı mı veriyorlar? Ama mevcut… “İyileşmenin bedeli” mevzusunu da telegram zihin kontrolü işkence günlüğünden okuyabilirsiniz…:)

Sevgili okurlar sigaranın nasıl bırakılacağı konusunda size tek bir şey söyleyeceğim: Sigarayı bırakmanın sıkıntıları, o yoksunluk kafası 7-10. günde ancak gelir diyorlardı da inanmıyordum. 3-5 gün arası atılan nikotin sebebiyle gerisi kolay olur sanıyordum. Ama mesela bu haftaya geçen haftaki halimle alakası bile olmayan ağır nikotin krizleriyle başladım. Bir de bunun 3. 4. ayı var, 6. ayı var. Bilmiyorum deneyimlemedim hiç, eğer ulaşabilirsem bakalım ne olacak… Kesin kararlı değilseniz imkansız bu iş.. Çünkü mesela sigara içmeden en fazla 15 gün geçecek, kendinizi epey zinde hissetmenin verdiği özgüvenle arkadaşınızla bir kahve içerken “Başlarım şimdi ver ya bir tane..” diyeceksiniz. Orada bir pişmanlık, umutsuzluk, üzüntü, uzun dönemden sonra içilen sigaranın tam olarak kafa yapmaması sebebiyle bir kafa karışıklığı yaşayacaksınız. Sonra o arada sırada içilen sigara sadece 4-5 günde 5 taneye, 10 taneye, kısacası eski temponuza geri dönecek. Hatta ciğerleriniz biraz toparlandığı için tekrar sigaraya başladığınız ilk günler sigaraya doyamayıp günde 1,5 paketi falan bile umarsızca içebilirsiniz…:) O yüzden; “sigara isteği nasıl bastırılır?” diyenlerin en dikkat etmesi gereken şeylerden biri bu: Sadece kötü zamanlarınızda nefret etmemelisiniz sigaradan, iyi zamanlarınızda da kötü zamanlarınızı hatırlayarak nefsinizin gönderdiği sigara isteğini geri çevirmelisiniz. Bilemiyoruz tabii ne kadar kolay..:)

Öğleden sonra özellikle öğle yemeğinden sonra ve diğer zamanlarda pek çok kez canım şiddetli bir şekilde sigara istedi. İlla ki bastırıyorum ama konsantrasyon sorunları gibi şeyler yaratıyor, çalışmamı engelliyor… Haa bir de; kahveyi de kesmenin bayağı etkisi olsa gerek.. Çünkü bildiğiniz canım kahve istedi. (Evet bu da bağımlılıkmış) Ve evet o sigara isteği kahve yoksunluğuyla beraber daha bir şiddetlendi…Demek ki kafein de öyle az buz, azımsanacak bir uyarı değilmiş… Ama bir kaybımız yok!… Sıfır uyarıcılı, sıfır katkı maddeli yaşama adım adım!…

Bu akşam etli bir yemek yedim. Bir de karnım açtı, hızlı ve kontrolsüz bir şekilde yedim. Yemekten sonra pek çok kez az daha ayaklarım kendi kendine gidiyordu bir sigara yakmak için… Bu akşam baya baya fenaydı…

Etli yağlı, ağır, lezzetli ve doyurucu yemeklere dikkat. Sonrasında o hissiyatı pekiştirmek ya rahatlamak için vücudunuz inanılmaz miktarda sigara istiyor. Hele ki üzerinden 10 gün geçtiyse… Bakalım gelecek günlerde ne olacak. Şu yılbaşını sigarasız atlatayım (aslında kendime alkolün yanında içme serbestliği koydum ama sigarayı yeni bıraktığım için böyle bir deneme yapmak istiyorum) sonrası kolay zaten… Spora falan da başlayacağım, neredeyse tamamen biter yoksunluk…

Sigarayı bırakmak için tavsiyelerin yer aldığı ve sigara isteğiyle baş etmenin yolları üzerine yazdığım tüm günlük yazılarına ulaşmak için buraya tıklayabilir, liste halinde görebilirsiniz.

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*