21 Aralık 2017-Sigarasızlığın kafasının gelmeye başladığı zamanlar…

6. gün… Tipik fiziksel iyileşmelerle beraber ciğerlerimde hafifbirağrıvar. Bildiğiniz temizleniyorsunuz. Sigara ve nikotin isteğinden arınıyorsunuz. O mikroplardan arınmanın verdiği hafif acı, öksürdü öksürecek hissiyle duruyorum sabahtan beri.. Vücuttan atarken bunlara sebep olacak zehirler, böyle umarsızca çekiyoruz içimize demek ki…

Bir de sabah uyanınca ve sabahın ilk saatlerinde bazen karnıma anlık bir ağrı saplanıyor. Sindirim ve şişkinlik sorunları yüzünden… Ama uyku düzenimi düzenimi değiştirdiğim için bir toparlanma süreci de olabilir. Bekleyip göreceğiz.

11:24

Öğlene kadar birkaç zihin kontrol saldırısıyla beraber çalışarak geçirdim. Yalnız saat 10-11 sularında, yinetam o mesai başlangıcıyla öğle yemeği arasındaki vakitte yoğun bir istekle uğraşmak zorunda kaldım. Midem kazındı,sütve bisküvi yaptım. Hemen ardı sıra bir nikotin isteği,bir halsizlik, dikkat düşmesi, bir uyku… Ders çalışırken pek çok kez ara vermek zorunda kaldım. Sigara içmek istemiyorsunuz. Yararlarını gördükten sonra bünyeniz zaten istemiyor. Ama beyniniz de bir süre sonra haliyle duruyor ve “Bana nikotin ver, bana nikotin ver…” diye başlıyor. Tekrardan sürsürülebilirlik kazanmasını bekleyeceğiz biz de…

-Kahvaltıdan sonra ise hiç canım istemiyor sigara…

13:10

-Öğle yemeğinden sonra epey bir kötü duruma sürüklendim. Hem çalışma dışında arkadaşla buluşma planları, hem de 6. gün içerisinde olduğumdan olsa gerek, yemeğin üstüne çay içerken birkaç saniyeliğine deli gibi bir istek geldi. Şimdi de belli belirsiz bir halsizlik de takılıyorum.

Rutinin dışına çıkıldığı zaman dikkat etmek gerekli: Bir işiniz erken mi bitti? Evden erken mi çıktım? Bir aksilik çıktı da sizin işiniz 20 dakika ötelendi mi? İşte bunun gibi istisnai durumlarda gelen nikotin krizi çok tehlikeli. Beynin işleyişinde meydana gelen boşluktan dolayı motor hararet yapıyor, sigara içmek isteyebiliyorsunuz..:)

17:43

Öğleden sonra 2-3 sularından beri zihin kontrolü ile yaptıkları his manipülasyonları, elektromanyetik tacizlerle verdikleri yapay sigara istekleri sebebiyle yoğun bir nöbetler günü yaşadım. Karabaş otu çayı falan da pek etki etmedi yani…

Ayrıca yazı yazarken, ders çalışırken canım daha çok sigara istemeye başladı. Sanırım nikotinsiz olarak zihni yormanın kafası yeni yeni gelmeye başladı. Buradan tüme varırsak insanların 6 ay, 1 yıl, hatta 5 yıl sonra tekrardan sigaraya başlaması gayet normal..:) (İleride bir ara doğal sigara isteğiyle zihin kontrolüyle yapılan arasındaki farkı da anlatırım.)

22:20

Akşam yemeğinden sonra yatana kadar film izlerken yine o iç sıkıntılı, o sıkılmış halin getirdiği sigara isteğiyle başladım. Bir de, bugün gün boyu yapılan zihin kontrolü her zamankinden fazlaydı. İleride hem nikotin isteği artabilir, hem de zihin kontrolü daha ileri boyutlara varabilir. Artistliğin lüzumu yok, hafiften zorlayıcı krizler gelmeye başladı…:)

Bir de şöyle bir şey var. Bıraktığımın ikinci günü derin nefes aldığım zaman ciğerlerimdeki o genişlemeyi, rahatlamayı hissedebiliyordum. Yani öncesi ve sonrası hesabı, akciğerlerinizin ne hale geldiğini tecrübe etmiş oluyorsunuz. Şimdi ise o ekstradan, hafiften yanmaya benzeyen hissi artık hissetmiyorum. Vücut akciğerin doğal hacmini kabullenmiş durumda. Ve yıllardır bu kapasitenin çok daha düşüğünü kullanarak yaşıyorduk.. Ayrıca 10-15 gün sonra daha da, spora dönünce daha da açılacak.

Neyse; 6. günün kapanışı böyle olsun. 7. günde görüşmek üzere. Kahvesiz, vs. takviyesiz ilk denemem… Hatta 6 gün sigarasız geçirdiğim en uzun zaman halihazırda..:))

-İkindi ve akşam vakitlerinde hafif karın ağrıları yaşadım. Sindirim sistemi vücuttaki devrime direnmeye devam ediyor…:))

Sigarayı bırakma günlüğünün diğer yazıları için buraya tıklayabilirsiniz.

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*