31 Aralık 2017 09:15-16 gün sonra tekrar sigara içeceğim bir yılbaşı.. (ağır çaresizlik ve kendini kandırma içerir)

Bugün alarma kurmadan uyandım ve sigarasızlığın etkisiyle tam 9 saat uyumuşum. Sigarasız 16. güne girmiş bulunuyorum, hatta 6 saati geçmiş bile… Sigarasız 1. gün, sigarasız 2. gün, sigarasız 3. gün, sigarasız birinci hafta falan değil, sigarasız tam 16 gün 6 saat, ha ha ha ne kadar heyecanlı…

Sigarayı bıraktığımdan beri bende artan dinginlik ve çalışma gücüne paralel olarak bir e uyku ve sürekli uyuklama hali de vardı. En başlardaki aşırı enerjinin zıttı gibi… Ne kadar çelişkili değil mi? Büyük ihtimalle uykumun ağırlığı Oksijen miktarının artmasından ve sigara içmeden uzun saatler zihinsel işler yapmamdan kaynaklanıyor.

Ama karşılaştırmalı tabloyu yapacak olursak; günde en az 9-10 saat olmak üzere iki haftadır haftada 6 gün çalışıyorum. Günde 5, 6, sadece 1, 2 günde 6,5-7 saat uyuyordum. Ve günlük faaliyetlerimde de en ufak bir yorgunluk, en ufak bir dikkat eksikliği emaresi göstermiyorum. Bu; %95 sigarayı bırakmamdan, %5 de akşamları erken yatıp erken kalkmamdan ötürü oldu arkadaşlar… Eğer ki bu tempoya içerken kalkışsaydım uykum düzenli olduğu için çok küçük miktarda alışacak ama yine de her yerinden toksin fışkıran, dik duramayan, günlük yaşama dair fonksiyonları bozulmaya ve kafayı yeme belirtileri göstermeye başlamış bir ucubeye dönüşmüştüm. Bir de üzerine elektromanyetik zihin kontrolünü düşünürsek. (dusuncepolisi.com, youtube anti mind control kanalı)

EĞER SİGARA TİRYAKİSİ İSENİZ; ENERJİNİZİN EN AZ, AMA EN AZ %70’İ SİGARA TARAFINDAN SÖMÜRÜLÜR.

Şimdi; malumunuz bu akşam bir şeyler devireceğiz. O yüzden yarına kadar bir şey yazmayacağım. Şişeleri açma vakti gelmeden o ilk kafasını alsın diye 1-2 tane tüttürebilirim gün içinde. 16. gün böyle…:D Ben hesap kolaylığı olması açısından bu ve bundan sonraki alkol aldığım günlerde kesinti yapmadan 16, 17, 18 diye hesaplayacağım. Siz de yaşam tarzınıza ve isteğine göre bir çeki düzen veriverin.

10:13

-“Akşam nasıl olsa içeceğim. Şimdi bir tane içeyim aradan 15 gün geçince nasıl oluyormuş sigaranın kagası bir bakayım. Hem şimdi ani nikotinden akşam kafa falan oluruz kafa bulanmasın rezil olmayalım.” gibi düşüncelerle bir tane içtim. 15 gün geçtiğinden midir nedir hiç de öyle kafa olmadım. Hafif bir sigara içme hissi o kadar. Ayrıca zevk almadım yaptığım eylemden. Yani vücut o kısmı unutmuş. Mesela sigarasız 2, 3 gün falan geçirip o sıralarda içseydim bayağı bir kafası olacaktı. Evet, garip, zevk almadım yaptığım eylemden, tütün dolu bir çubuk, bir duman… Boş vakitlerimde yakıyorsun. El alışkanlığı… Üstünü başını kokutuyorsun. Ki kalp atışının da hızlandığını hissettim zaten… Hiçbir şey anlamadım. 15 gün geçince vücut unutuyor sigarayı. Ama bir yandan da deli gibi arıyorsunuz o nikotini… Ama bugün akşama kadar kendimi zorlamayacağım. Canım isterse abartmayacak şekilde içeceğim.

İlginç olan şu: Daha önce 2 gün, 3 gün sigara içmeyip sonra içince ilk sigaradan inanılmaz miktarda başım dönerdi. Elim ayağım titrerdi. Öğleden sonra da içtim ve şu anda aylardır günde 3-4 sigara içiyormuş gibiyim. Hiçbir aşırı etki olmadı. Sanırım vücudun nikotin yoksunluğu 15 günde silindi. Ama onun üzerine bir tane içince de 7-8 senelik içici olduğum için etkilenmedim. Ha bir de; zihin kontrolüyle bunu yaptıklarını düşnüyorum. Evet; beyninizdeki nikotin isteği, mutluluk, dopamin gibi unsurlar da oynayarak üzerinizde bu etkileri yaratabiliyorlar. Yani zihin kontrol metotlarıyla teorik olarak hiç acı çekmeden sigarayı bırakmanız da mümkün….

Diğer günlük yazıları için buraya tıklayabilir ve liste halinde tüm yazıları görebilirsiniz.

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*