4 Ocak 2018-Sigarasız geçen 20 gün…

Bugün 20. gün doldu. Daha hiç yaşamadığım sigarasız bir mesafe. Daha önce hissetmediğim bir enerji ve zindelik. Sigara içen; aradan geçen elektromanyetik taciz altındaki yılların da etkisiyle biraz biraz çöküp hımbıllaşmış biri olarak eski halimle kıyaslamak istediğim iki kısa ve öz durum var:

1)Fiziksel kuvvet ve kondüsyon olarak bildiğiniz “UÇUYORUM”. Bugün sporda daha ikinci günüm. Daha dün gittim. Şöyle bir kondüsyonumu, dayanma gücümü ve kuvvetimi ölçtüm. Bildiğiniz yepyeni bir benim… Sigara içmeyen, düzenli uyuyan, birkaç gün geçmiş halimi düşünüyorum da… Sonunda bana ait olanı alma zamanı geldi. Ama aradaki bu fark öyle kelimelerle ifade edilecek gibi değil… Bütün bu tempoya rağmen ayrıca hala hafiften bir yorgunluk ve kas ağrısıyla ayaktayım, 8-9 saat çalıştım ve öyle devam ediyorum… Sigaranın fiziksel sağlığa, kondüsyona ve enerjiye olan etkileri gerçekten tarif edilemeyecek cinsten…

2)Masa başı işlerde biraz sabrederseniz en sonunda dikkat ve konsantrasyonunuz inanılmaz bir şekilde artıyor. O dumanlı, kafanızın içi dolu gibi hissettiğiniz, tıkanık durumdan kurtulup berrak bir şekilde zihinsel aktivite yaptığınız zaman dikkatiniz en az 2 kat artıyor. Nikotin yoksunluğunu da iyice üzerinizden atıyorsunuz ve bir dersi kavrama kabiliyetiniz, muhakeme yeteneğiniz, ya da memurumsu işlerde azalan ara verme ihtiyacınız, kısacası zihinsel kapasiteniz ve zekanız hayal bile edemeyeceğiniz boyutlara varıyor. Yine aynı şekilde psikolojiniz, moral motivasyonunuz gayet yerinde bir şekilde çalışmaya devam ediyorsunuz… Gerçi bugün birkaç zihin kontrol saldırı yedim ama onları boşverin. (dusuncepolisi.com, youtube anti mind control kanalı)

Masabaşı faaliyetlerden korkanlar; eğer sabrederseniz böyle anlattığım gibi bir şeye dönüşeceksiniz… Hayatınızdan 20-30 günü denemek için böyle bir yatırıma ayırın, sonuçları kendiniz görün… İşin kötüsü; sigara içmeyenlerin çoğu da hiç hareket etmeyip kilo alıyorlar, nefes sorunları yaşıyorlar, benim bu anlattığım sigarasız insan modelini gerçekleyemiyorlar… Sigara içenler ise eğer hareketli işlerde çalışıyorsa birçok sigara kullanmayan insandan daha sağlıklı oluyorlar… Demek ki aslında fiziksel aktivite çok önemli…. Bunu da ekleyeyim dedim en sona: Sen hareket etme, iki adımlık yol için taksi tut, her yerde asansör kullan, her şeyin ayağına gelmesini bekle, sonra sigara içmiyorum diye sağlıklı olmayı bekle. Bu da bir efsane arkadaşlar… Kendi hayatlarımızdan görüyoruz hepimiz…

Şimdiye kadar tüm günlük yazılarını buraya tıklayarak liste halinde görebilir, hepsini okuyabilirsiniz.

 

 

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*