5 Ocak 2018 saat 20:56-Sigarasızlığın karanlık yüzünü daha çok gördüğüm bir gün…

Kaç gündür yazma periyodum düştü. Sigarayı bırakma günlüğüne bir günde bir kere yazabilmeye başladım. Şu sıralar işin gücün biraz yoğun olmasından ötürü…

Ama sigaradan kurtulan bünyemin neredeyse %80 daha enerjik, atletik, daha zeki, zihinsel gücü daha yüksek versiyonu algılamaya çalışamaya, içselleştirmeye devam ediyorum.:) Spordaki dayanımım ve ondan sonrasında vücudun yaptığı geri bildirimi ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Ayrıca hiç kalkmadan sayısal derslere arka arkaya çalışmak, hemen arkasından kitap okumak gibi işleri durmaksızın 4-5 saat boyunca yapabildiğime yeni yeni şahit olmaya başladım. Demek ki insanın böyle bir kapasitesi varmış üst sınırlar olarak… Beynim sonunda meyveleri vermeye başladı…:))

Bunların dışında; söylemeyi unuttuğum şey, neredeyse 29-30 Aralıktan beri karabaş otu çayı içmedim. Gerçi yılbaşında alkol alırken kullandığım sigara da bir çekpoint  olmuş olabilir… Ama yinede vücut nikotin yoksunluğunu desteksiz haliyle iyi bastırmış gibi gözüküyor.

Bütün bunların dışında akşam 16-17 sularında; bir de akşam yemeğini yiyip gün sonuna doğru önemli bir dönemece girdiğinizde hala yoğun bir istek geliyor. Mesela daha bu yazıyı bile yemekten sonra o sigara isteğini bastırdıktan sonra yazıyorum.

Akşam yemeğinden sonra vücut rahatlama isteği duyuyor olabilir. Ama onun dışında şu ikindi vakti, saat 16-17 suları arada sırada bir melankolik hava eşliğinde sigara isteği geliyor. O hem sinirimi bozuyor, hem de sigara istetiyor… Tam akşam çökmeden öncesi… Hani bir biyolojik saatten bahsederler ya, hepimizin uyuması gereken, en verimli çalıştığımız ya da en verimsiz olduğumuz saatler vardır kendimize göre… İşte bu 16-17 suları; kendimi bildim bileli benim en verimsiz, en bunalımlı, en mala bağladığım, en konsantrasyonsuz saatlerimdir. Bildiğiniz hiçbir sorun yokken odaklanma sorunları yaşarım. e şimdi bunun yerini sigara isteği aldı. İlerleyen günlerde beynimdeki davranışlarda kalan bu 2 kırıntının da temizlenmesini bekliyorum.

NOT: 6-7 günlük aradan sonra bugün ikindi saatlerinde kavanozun dibinde kalan karabaş otundan içtim. Yarın ya da öbür gün tamamen biter ve 15 gün falan ara veririm.

Diğer günlük yazılarına ulaşmak için buraya tıklayabilir ve tüm yazıları liste halinde görebilirsiniz.

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*