9 Mart 2018 saat 16:00-Uzun bir aradan sonra yeni bir sigarayı bırakma denemesi…:D:D:D

Uzun bir aradan sonra yeni bir sigarayı bırakma denemesi yapıyorum..:D Evet; hiç bırakmadığım kadar uzun bir süre sigarayı bıraktıktan sonra ilk tökezlemem gerçekleşti.:)) Zaten günlük boyunca sigara içen bir insanın bırakma kararı verdikten sonra yaşadığı zorlukları, o 10 cm’lik bir tütün parçasının koskoca insanı nasıl çocuk gibi hallere düşürdüğünü an be an kaydedeceğimi söylemiştim. Kimsenin ilk denemede bırakamadığını, pes etmemek gerektiğini söylemiştim. Ha bir de ağır bir elektromanyetik zihin kontrolü altında olduğumu… (He he, bahaneler de hazır hemen..) (dusuncepolisi.com, youtube anti mind control kanalı)

Uzun lafın kısası; yazarlık vesaire gibi sanatsal, yaratıcılık gerektiren hobilerle uğraşan ve yıllar boyunca bu alışkanlığı sigarayla, alkolle şekillenen ben, ara dönem boyunca yazdığım uzun bir yazı sebebiyle tekrar başladım. Hem de şansımı bile denemediğim halde… Şimdi eski hünerlerim gibi yazamam dedim ve kendi isteğimle aldım ve yaktım o meredi… Halbuki öyle değil… Zihniniz öyle bahaneler üretiyor ki kendi kendinize şaşırıyorsunuz. Shakespeare, Dostoyevski, Tolstoy, bunlar 21. yüzyılda sigarayı bilen insanlar mıydı? Kaldı ki yanından bile geçemez kimse onların yazarlık kalitesinin.. Bahaneniz her neyse bunu sigarayı aradan çıkartarak da geçrekleştirebilirsiniz ama dinleyen kim işte…

Bundan sonra daha bir düzenli, daha bir verimli şekilde isterse rakı masası, isterse sahilde votka-tekila gibi sert takılma olsun, o sigarayı yakmadan içkimi de içmeyi, şiirimi de yazmayı, derin muhabbetlerimi de yapmayı umuyorum. Sigaraya karşı en zayıf noktalarımı tespit etmiş bir şekilde kaldığım yerden devam ediyorum. Günde 4 tane içiveriyorum. Ayrıca fark ettiğim ve çok önemli bir nokta da, deminden beri kendimden de bahsettiğim gibi, insanın sigarayı daha çok bir imaj kaygısıyla içmesi… “Yazar adamsın ya iç ne olacak..”, “Oğlan mısın oğlum…” gibi gibi..:)) Sigara tiryakisi olmayan insanlar genelde bunu “zayıf karakterli, kabul edilme kaygısı duyan ve sigarayı bir sosyalleşme aracı olarak kullanan, özgüvensiz” olarak nitelerler ama görgü kuralları gereği bunu dillendirmezler..:D

Ama bu birçok sigara tiryakisinin bir türlü değiştiremediği çevresel kaygılardan kaynaklanan bir sorundur. Şu anda uykusuzum yorgunum. Ama yarınki yazıda bu bırakma kararı öncesinde başıma gelen öyle şeyleri, öyle düşünceleri anlatacağım ki; günde 3 paket içen sigara tiryakileri bile epey gülecek..

“Sigarayı bırakamama” günlüğünün diğer yazılarına buraya tıklayarak liste halinde ulaşabilirsiniz.

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*