98 yaşındaki milyonerden doğaya 2 milyon dolar!…

25 yıllık arabasını kullanan, her gün aynı kahvaltıyı yapan 98 yaşındaki Russ Gremel şimdiye kadar basit bir yaşam sürdü. Ama 1,5 kilometrekarelik bir yabani alanı korumak için yaptığı bağıştan sonra Gremel’in aslında gizli bir milyoner olduğu ortaya çıktı.

Amerika’da 1929 yılında milyonlarca kişinin işsiz kaldığı ve binlerce banka ve şirketin battığı Büyük Buhran zamanında fakir bir ailede büyüyen Gremel o zamandan itibaren azla yetinmeyi öğrendiği belirtiyor. Russ kendisinin basit bir hayatı sevdiğini, o yüzden kimsenin böyle bir parası olduğunu farketmediğini belirtiyor.

Maaşının %10’unu her zaman kenara ayırdığını belirten Russ, 70 yıl önce abisinin tavsiyesine kulak vermiş ve herkesin her zaman ilaca ihtiyacı olduğunu düşünerek Walgreens adlı bir şirketin 1,007 dolarlık hissesini almış. Şimdilerde devasa bir eczane zinciri olan Walgreens, Gremel’in hisselerinin değerini 2 milyon dolara çıkarmış.

Bu paraya hiç dokunmayan Gramel, geçtiğimiz günlerde ABD’nin Illinois eyaletinde 1,5 kilometrekarelik yani yaklaşık 215 futbol sahalık bir alanı Gremel Yaban Hayatı Koruma Parkını kurmak için bağışladı. Doğayı çok sevdiğini belirten Gremel, yaşının izin verdiği yere kadar kamp ve doğa yürüyüşü yaptığını belirtti.

200 kuş, 400 bitki ve nadir bir kaplumbağa türünün yaşam alanının korunacağı parkın açılışında bir konuşma yapan Gremel ” Bu hayatta iyilik yapmak lazım, para bunun için var. Eğer iyilik yapmıyorsanız, paraya sahip olmayın” dedi.

Kaynak: Yeşilist

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*