Ardahan’ın doğasında bir kayak merkezi: Yalnızçam Uğurludağ

Ülkemizin kuzeydoğu sınırında bulunan Yalnızçam; Ardahan ve çevresinde doğa odaklı turizm potansiyelini yükselten, ekoturizm trendini besleyen ve gelecek vaat eden kış turizmi merkezlerinden biridir. Kış mevsiminin kapımıza dayandığı; hali vakti yerinde olanların kış turizmi için hazırlıklar yapmaya başladığı şu zamanlarda “Aman bu sene şansımı nereden yana kullansam?“, “Bu kış hangi merkezde kayak yapsam?“, “Hangi ilin doğasına kendimi bıraksam?” gibi sorular zihnimizi hayli meşgul ediyor. Hele bir de; tam olarak olmasa da tatile gittiğiniz yerde doğa turizmini yaşamak, ekoturizm prensiplerine göre ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız bu seçim daha da önem kazanıyor.

İşte; Ardahan ilimizde bulunan Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezi, kış turizmini el değmemiş doğada geçirmek isteyenler için harika seçeneklerden biri…

Yalnızçam Uğurludağ nerede?

Kuzeydoğu sınırında, Ardahan ilinde bulunan Yalnızçam Uğurludağ, şehir merkezine 13 kilometre uzakta, dağların, karın, sık ormanların içerisine kurulmuş sade, mütevazi bir kayak merkezidir.

Sağ üstteki Ardahan merkez ile Yalnızçam arasında bulunan Yalnızçam-Ardanuç yolu üzerinde bulunan Yalnızçam Kayak Tesislerinin yanı sıra; Yalnızçam Yolu’na sapılıp yukarı doğru çıkıldığında Uğurludağ Kayak tesislerine de ulaşılabilmektedir.

Yalnızçam Uğurludağ tatil imkanları nelerdir?

Doğanın beyaz, soğuk ve sert yüzünü, karlarla kaplanmış çam ormanları arasında tecrübe edeceğiniz Yalnızçam tesisleri; ekoturizme hitap eden yönlerinin yanı sıra telesiyej hatları, otoparklar ve yollar ile gelecek vaat eden bir kış merkezi olarak görülmektedir.

Burayı da tanımak isteyebilirsiniz: Bolu-Sülüklügöl gezi notları

Uğurludağ’a giden kış ve doğa tutkunları için hizmet veren 74 yatak kapasiteli 2 adet tesis mevcuttur.


Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezindeki ve çevredeki doğa tecrübelerinizi, ekoturizm adına yaptığınız gözlemleri siz de paylaşmak isterseniz lütfen yorum kısmından deneyimlerinizi belirtmekten çekinmeyiniz.

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*