BBC Earth’ten 10 saatlik mutluluk videosu!…

Şimdiye kadar yapılmış tüm araştırmalar ağacın, yeşilin insan sağlığına saymakla bitmez faydalarını göz önüne sererken; betonlaşmanın ve doğadan uzak kalmanın insan sağlığına ve psikolojisine zararlarını defalarca kanıtlıyor. Fakat araştırmacılar bu kez farklı bir sorunun cevabını aradı: Doğa sesleri ve görüntüsü sanal ortamda olursa da aynı etkiyi yaratır mı?

BBC Earth ve California Üniversitesi tarafından yapılan ortak araştırmaya ve çok güzel bir kültür-sanat araştırmasına göre bu yöntem de gayet işe yarıyor. Tabii gerçek doğa kadar olmasa da.

Gerçeğini görmek yerine sahtesini görmenin bu gibi bir etkiye yol açmasına inanmak zor gelse de, BBC Earth “Gerçek Mutluluk Projesi” ile insanların doğa ile bağını güçlendirip, gerçek mutluluğu yaymak istiyor.

Bu yüzden de BBC Earth son belgeseli olan Planet Earth II’den görsel ses manzaraları yayınladı. Videolar 10’ar saatlik balta girmemiş orman, şehir, çayır gibi doğal yaşam alanlarından oluşan toplam 5 parça. Yani toplam 50 saat.

Şehrin gürültülerinden uzaklaşmak ve gidemediğiniz zamanlarda doğanın ses ve görüntüleri ile mutluluk bulmak için bu videoları kaçırmayın.

İliginizi çekebilir: Geceleri ışıl ışıl parlayan bir mantar – Periateşi

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*