En güzel minimalist ev dekorasyonları

Minimalist mimari ve onun esaslarına göre dekore edilmiş evler her gün gözümüze ayrı bir güzel gözüküyor. Çünkü büyükşehirlerdeki çarpık kentleşme, hava kirliliği, iş stresi gibi insan sağlığına zarar veren unsurlar bazen öyle boyutlara çıkıyor ki; çoğumuzda şehri terk etme, kırsal yaşantıda bir iş güç bulup sakin bir hayata geçme isteği uyandırıyor.

Tabii yazımızın konusu olan minimalist evler başta olmak üzere hem şehir hayatına devam edip hem de evinizde, çevrenizde yeşiller içinde, rahat bir nefes alabileceğiniz alternatifler de mevcuttur.

Evlerdeki eşyaların fonksiyonelliğine ve işlevsel kolaylık dışında gereksiz bir eşya bulundurmamaya dayanan minimalist yaklaşımın ne olduğundan ve neleri hedeflediğinden de önceki yazımızda bahsetmiştik. “Minimalist mimari ve sürdürülebilirlik” başlıklı yazımıza bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda ise bilgi ve araştırmadan çok, yer-su olarak en çok beğndiğimiz ve gıpta ettiğimiz minimalist ev resimlerini sizlerle paylaşmak istedik. Stresin tam ortasında olduğumuz hafta ortası akşamında hem yüzümüz gönlümüz açılsın, hem de içinde bulunduğumuza göre yaşanabilecek çok daha güzel hayatlar olduğunu hatırlayalım istedik. Favorilerinizi yorumda belirtmeyi lütfen esirgemeyin.:)

NOT: Evlerin çoğunun lüks statüsünde ve akıllı mimari olması halinde daha da pahalı olabileceğiniz farkındayız. Ama bunun yanı sıra resimler arasında birçok mütevazı seçenek de göreceksiniz. Olmasa bile ne fark eder? Çevreci züğürtler olarak biraz çenemizi yoralım…:)

1) DÖRT TARAFI UÇSUZ BUCAKSIZ DOĞAYLA KAPLI BU FERAH SALON….

 

2) ALANI VERİMLİ KULLANMA KONUSUNDA DORUKLARA ÇIKMIŞ BU HARİKA TASARIM, ŞAHSEN FAVORİLERİM ARASINDA

 

3) YİNE ETRAFI DOĞAYLA SARILI, GENİŞ VE FERAH BU KUTU GİBİ EV. ÜST KATTAN NE MANZARASI VARDIR AMA….

 

4)HAVUZLU SEÇENEK ARAYANLAR İÇİN BÖYLE BİR TASARIM DA MEVCUT

 

5)BU GERÇEKTEN HOŞUMA GİDENLER ARASINDA. BÖYLE TEK ODALI, ALAN VERİMİ TAM, SIĞINTI GİBİ YERLER HOŞUMA GİDİYOR NEDENSE..:)

 

6) SALONU, YATAĞI VE BİTKİLERİYLE ADETA DUBLEKS BİR CENNET OLAN BU TASARIM…

 

7) BÖYLE MANZARALI BİR ODADA KİM BİR GÜZEL UYUYUP, SONRA KAHVESİNİ YA DA BİRASINI ALIP YAZILARINI YAZMAK İSTEMEZ Kİ, SÖYLEYİN BANA KİM!…

 

8) TAM İNSANLARDAN UZAK, KENDİNİZLE VE İŞİNİZLE BAŞ BAŞA KALMAK İSTEDİĞİNİZ, HERKESTEN TİKSİNME KRİZLERİNİZ TUTUNCA SIĞINABİLECEĞİNİZ BİR YER. BELKİ KENDİNİZLE BAŞ BAŞA KALMIYORSUNUZDUR, ORASI AYRI…

 

9) YUKARIDAKİ ÖRNEKLERİNE BENZER, ÖNÜNÜZDE UÇSUZ BUCAKSIZ TOPRAK ANA’YI SEYREDEBİLECEĞİNİZ BİR TASARIMDAN AKŞAM MANZARASI

 

10) SİVAS’TA YAPILAN MÜKEMMEL HOBBİT EVLERİMİZ.. MİZAHİ AMAÇLI KOYMADIK, GERÇEKTEN HARİKA PROJELER, TEBRİK EDİYORUZ..

Türk usülü dantelli, eşyalı, çeyizli ev dekorasyonlarına pek uygun olmadıkları aşikar. Ama çok daha güzel değil mi hepsi de?… Yorumlarınızı bekliyoruz…

 

 

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

1 Comment

  1. Hepsi de birbirinden harika gerçekten ben en çok 8 numarayı sevdim 8 deki gibi evim olsun bska bir sey istemem

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*