SİGARASIZ İLK 7 GÜNÜN İNCELEMESİ

Malumunuz dün gece saat 01:00 itibariyle tam 7 güncük, veyahut 168 saatçik geçmiş oldu..:)Bu önemli periyot gelmişken kısa bir değerlendirme de yapayım dedim.

-Vücudunuzun dikleşmesini, ciğerinizin artan hacmini, yürüyüşünüzün bile değişmesini birinci günden sonra fark ediyorsunuz.

-Eğer ki yüksekbir motivasyonla bıraktıysanız ilk 3-4 gün nikotinsizliğin etkisini fazla hissetmeyebilirsiniz. Sigara isteği duymazsınız. Çünkü sigarayı bıraktıktan sonra meydana gelen tepkimeler daha tam başlamamış oluyor. Vücudunuzda hala nikotin olduğu için vücut biraz malzemeden çalıp, bir yere kadar da yokluğa dirençli olabiliyor. Ama 4. günden sonra biraz biraz artmak şartıyla hiç ummadığınız kadar nikotin isteği basabilir sizi. “Sigarayı bıraktım.” demeden önce bu evreleri bilmeniz daha faydalı olabilir. Bu sefer de kendinizi şartlandırmayın şu günde şu olacak diye ama bilmek daha iyidir sonuçta… Unutmayın; o sadece biyolojik bir bağımlılık, şımarık beyniniz elinde olduğu halde daha pahalı oyuncaklar istiyor ve sizin onu terbiye etmeniz gerekiyor. Haykırmasını duymazdan gelin.

-4. ve 5. günlerde spor yapmadığınız halde kendinizi spor yaptığınız zamanlardaki gibi form ve enerjiden daha iyi hissedeceksiniz. Sigaranın fiziksel etkileri anlatmakla tabir edilemez gerçekten… Cinselliğe etkisi mi? Ben fazla bir şey söylemeyeyim tek bir cümleyle özetleyeyim: Sabrederim diyen varsa 3-4 gün falan içmesin. 3-4 günde ölmez kimse sigara içmediği için. E tabi bunu da bir cinsel ilişkiye denk getirsin. Sonra da sigara ve cinsellik hakkındaki yorumu kendi kendisine yapsın..:))

-Taa ilk günden itibaren sindiriminiz fena bozulacak demedi demeyin..:D Ama bu kişiye göre değişebilecek bir yan etkidir. Öyledir büyük ihtimalle çünkü benim midem doğal haliyle en zayıf yönüm zaten. Kabızlıklar, şişkinlikler, vakitsiz gelen karın ağrıları derken sabırla sindirim sisteminizin sigarasızlığa uyum sağlamasını beklemeniz gerekebilir.

-Eğer cildinizin doğal hali yağlıysa sigarasız 2. ve 3. gün cıvarlarında yüzünüzde, kulağınızda, burnunuzda aşırı bir yağ atımı görebilirsiniz..:) Yani ertesi sabah uyandığınızda tamamen yağsız olacak diyorum cildiniz. Hepsini sigara yapıyor, besinlerin yapısını bozduğu için…

-Dikkat ve konsantrasyon seviyeniz, çalışabilme süreniz daha ilk günlerden artacak. Bıraktığımdan beri günde 10-12 saat çalışıyorum, 5 saat uyuyorum, geçen günlerde dışarı çıkmaya başladım. Bünye gayet memnun halinden.

-Ha bir de sesiniz baya baya değişiyor sigara içmediğiniz zaman…

-Tabii ki bu doğal süreçle birlikte telegram zihin kontrolünün etkilerini de hesaba katmadım.(dusuncepolisi.com, youtube anti mind control kanalı)

-EĞER Kİ GELEN NİKOTİN İSTEKLERİ SIRASINDA 1, 2, 3, 4, 5 VE SONRAKİ GÜNLER BOYUNCA YAŞADIĞINIZ TARİF EDİLEMEZ DEĞİŞİKLİKLERE ODAKLANIRSANIZ, BİLİNÇALTINIZ NİKOTİN İSTEĞİNİ UNUTACAKTIR. BU OLUMLU YÖNLERİN DAHA FAZLASINI ELDE ETMEK İÇİN SABIRSIZLIKLA BEKLEYECEKTİR.

“Sigarayı bırakma günlüğü”nün diğer yazıları için buraya tıklayabilir ve liste halinde görebilirsiniz.

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*