Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 18 Kasım’da başlıyor!…

Her sene olduğu gibi bu yıl da Sürdülebilir Film Festivali Türkiye’nin birçok ilinde yapacağı ücretsiz gösterimlerle daha iyi, daha temiz ve sürdürülebilir bir yaşam için duyarlılık uyandırmak, izleyiciyi bilinçlendirip motive etmek için geliyor.

Bu yıl 18-19-20 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik; surdurulebiliryasam.tv ve Sürdürülebilir Yaşam İçin Kelebek Etkisi Derneği iş birliği ile organize edilecek. İştirak eden derneğin isminden ve sinema sanatının işleyiş tarzından da tahmin edebileceğimiz gibi Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF); çevresel sorunlara ve tüketim çılgınlığına doğrudan bir etkide bulunamasa dahi (ki bulunuyor) söz konusu sorunlara karşı duyarlılık uyandırmayı, bir kelebek etkisi yaratarak daha iyi bir dünya düşüncesini güzel beyinlere aktarmayı amaçlıyor. Bir film yaparak veya bir filmi izleterek dünyayı değiştiremezsiniz. Ama birçok kişiyi değiştirebilirsiniz ve o birçok kişi de dünyayı değiştirebilir

Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bayındır, Bursa, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Fethiye, Güzelbahçe, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Manisa ve Mersin illerinde 3 gün boyunca gerçekleşecek etkinlikler tamamen ücretsizdir ve katılım için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.

Gösterimler tamamen ücretsiz olup; tüm illerde ve ilçelerde 3 gün boyunca eş zamanlı olarak yapılacaktır. “Yani ben bu şehirdeyim de şu gösterimden mahrum kalıyorum.” gibi bir endişeniz olmasın.

Sayısız destekçisi, gönüllüleri ve katılımcısı ile sürdürülebilir bir yaşamın düşüncesini aşılamayı amaçlayan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali; tüm her şeyi hazır bir şekilde izleyicilerini ve katılımcılarını beklemektedir.

Sizler de bulunduğunuz ilin programını inceleyip ilginizi çeken film gösterimlerine gidebilir, sadece katılımınızla bile etkinliğin daha geniş kitlelerce duyulması için bir katkıda bulunabilirsiniz.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin künyesine, işleyişine, film repertuarına, il il organizayon gün ve saatlerine, destekçilerine aşağıdaki linkten ulaşabilir ve bu güzel festival hakkında bilgi edinebilirsiniz.

www.surdurulebiliryasamfilmfestivali.org

 

 

 

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*