Topluluk ve sanat projelerinizi ücretsiz olarak tanıtın!

Büyükşehirlerde çevreye duyarlılığa ve doğa katliamına karşı yürütülen faaliyetlerden tutun da kentleşme ve bunun getirdiği sağlık/psikolojik sorunlara, gelir adaletsizliği ve sosyo-ekonomik dengesizliğe kadar o kadar çok oluşum ve topluluk projesi mevcut ki; gönüllülerin bunları aynı anda ve kolayca haberdar olabilecek şekilde takip edebilmesi, katılım sağlayabilmesi mümkün olmuyor.

Topluluklar açısından bakarsak bazen üyeler kendi işleri güçlerinden dolayı gereken ilgi ve alakayı gösteremiyor. Bazense en önemli sorun olarak reklam ve tanıtım amacıyla yeterli bütçeyi sağlayamıyor.

Aynı sorun tabii ki benzer konulara dikkat çekip bir duyarlılık yaratmak isteyen sanatçılar için de geçerli. Türü ve spesifik konusu fark etmeksizin sanat faaliyetlerinin şehirlerde ismini tamamen duyurabilmesi veya kapitalist çalışma koşullarından ötürü istenen randımanı alabilmesi de pek mümkün olmuyor.

İşte sevgili okurlar. Büyükşehirlerimizde yeşeren bu çiçeklere ufak da olsa bir katkı sağlayabilmek adına; ziyaretçilerimize yönelik gelecek vaat eden bir proje başlattık:

Eğer herhangi bir topluluk, sanat atölyesi, vs. oluşumun üyesi veya kurucusu iseniz; bizzat sanat çıysanız ve benzer sanatsal faaliyetlerde bulunuyorsanız bir düşünün derim. Projelerinizi, etkinliklerimiz hiçbir prosedür, hiçbir ücret ve ön koşul olmadan yer-su’da tanıtabilir, okuyucularımıza bütün faaliyetlerinizin ve düşüncelerinizi özgürce tanıtabilirsiniz. Hatta burada sağlayacağınız irtibata meslektaslarınızla ve sizinle aynı düşüncelere sahip insanlarla gerçek hayatta tanışabilir ve çalışmalarınıza daha güçlü bir şekilde devam edebilirsiniz.

Yer-su olarak doğa ve çevre katliamı, alternatif ve yenilenebilir teknolojilerin hor görülmesi, çarpık kentleşme ve betonlaşma, büyükşehirlerde yalnızlığa sürüklenen insanlar, adaletsizliğe maruz kalanlar o kadar takıntılı yönlerimizdir ki; bu konularda yapılan en ufak bir atılıma becerilerimiz doğrultusunda destek vermek bizim için bir zorunluluk statüsündedir.

Eğer topluluğunuzu veya sanat projenizi tanıtmak isterseniz; yorum kısmında kısa bir tanıtım yapmanız veya yazınızın yayınlanması için bizimle irtibata geçmeniz yeterli.

Hepinize başarılar ve sevgiler güzel insanlar. Sağlıcakla kalın…

 

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

1 Trackback / Pingback

  1. Çevreci sanatlar hakkında konuşalım… | YER-SU

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*