Yeşil iktisatçıları sitemize bekliyoruz!…

Yeşil ekonomiyle ilgili her gün yeni bir haber, her gün yeni fikir sunmaya çalışıyoruz sizlere sevgili okurlar. Bunların bir kısmı bizlerin de okuyup sizlerle beraber bilgilendiği kaynaklar olurken, bir kısmı da bizim kendi yorumumuzu katarak oluşturduğumuz deneme yazıları niteliğinde. Şöyle bir yazı arşivine baktık da bugüne kadar epey bir yazı yazmışız. Birçok farklı konuyu işlemişiz. Yeşil ekonominin temellerinden başlayarak tüm yeşil sektörlerle ilgili ilişkisine, günümüz hayatında kaplayacağı muhtemel yere ve muhtemel başarısına kadar pek çok farklı başlık ele almışız.

Bugüne kadarki yazılarımızı okumak için aşağıdaki linklerden birkaçına tıklayabilirsiniz:

Bunlar belli başlı yazılar. İlginizi yüksek ihtimalle çekecek olanları hazırladık. Diğer yazılara da doğrudan yeşil ekonomi kategorisine giderek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Şimdiyese size davet niteliğinde bir yazı yazalım istedik. Çünkü yeşil ekonominin doktrinsel yönü, daha da önemlisi teorik temellerden oluşan doktrinin halka ve günlük hayata yansıtılabilmesi için daha ciddi çalışmalarda, daha büyük etkinliklerde bulunmak istiyoruz. Yer-Su ekibi olarak okuduğumuz kitapları diğer hobilerimizden ve görevlerimizden zaman ayırarak yeşil ekonomi hakkında bilgilenmek, bunları yorumlamak ve okurlarımıza ulaştırmak istiyoruz. Önümüzdeki hayatta da harici görevlerimiz ve mecburen yerine getirdiğimiz sorumlulukların mümkün olduğunca az olmasını; doğa, çevre, yeşil ekonomi, ekoloji gibi konuların hayatımızın merkezinde olmasını istiyoruz.

Hayat şartları ne gösterir bilinmez. Biraz da hayatın bizi farklı yerlere sürüklemesi sebebiyle bunun olgunluğuna erişmiş, tabiri caizse hayat şartlarından dolayı erken büyümüş; geç büyüyenlerin hayattan tat almak olarak nitelendirdiği pek çok şakayı kaldıramayan insanlarız. Yani görevimizi ciddiye alırız. Bizim hayatımız budur. Bu yüzden de yeşil ekonomi hakkında yazacak, çizecek, özellikle akademisyenliğin emekleme aşamasında olan çevreci kardeşlerimizden köşe yazıları yazabilecek olanları bekleme kararı almış bulunuyoruz…:)

Ne yazık ki aramızda ana bilim dalı iktisat olan bir arkadaşımız yok ve bu bizi temel iktisadi kavramlarla yeşil iktisat modelinin karşılaştırılması, analiz edilmesi gibi hususlarda zora sokuyor. Yani iktisata dair ne varsa…

Evet sevgili Yer-Su takipçileri. “Ben boş vakitlerimde bu işi yaparım.” diyorsanız iletişim kutumuza bir mail atmaktan lütfen çekinmeyin. Unutmayın ki çevre suçlarına ve ucu insanlığa dokunan diğer tüm suçlara karşı mücadele; farklı bölgelerdeki farklı uzmanlık alanlarındaki mağdurların bir araya gelmesiyle çözülecektir. Şimdilik hoşça kalın.

 

 

Feyyaz Yükselci hakkında
Elektronik Haberleşme Teknolojisi öğrencisi. 1993 doğumlu. Çevreci, doğasever ve ekolojist. 21. yüzyılda var olabilecek modern çevreci fikirler üzerine çalışıyor. Çağımızın sessiz tehlikelerinden olan elektromanyetik kirlilik özel ilgi alanı. Aynı zamanda maruz kaldığı telegram/elektromanyetik zihin kontrolü hakkında www.dusuncepolisi.com adresinde yazıyor. Türkiye'nin en bilgi dolu, en aktivist, en üretken yeşil portalı olmak için tüm çevreci yazarları herdaim bekliyor.:)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*